XVI Niedziela Zwykła

W tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek  św. Marię Magdalenę,
  • we wtorek św. Brygidę  patronkę Europy,
  • w środę św. Kingę  patronkę Diecezji Tarnowskiej,
  • w czwartek  św. Jakuba, Apostoła,
  • w piątek  św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek 25 lipca przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa  i w dniu wejścia do Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej

Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych i za dzisiejsze ofiary na WSD w Tarnowie. Przypominamy i nadal prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w naszym kościele w miesiącu lipcu rodziny z regionu: Łężek, Brzeziny, domy nad kościołem od P. Peciaków.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom indywidualnym i grupom, którzy zaangażowali się w organizację XXII Parafiady. Dziękujemy za wsparcie finansowe, za ofiarowane ciasta i wszystkie fanty, nagrody, za pracę przy organizacji Parafiady. Cała lista dobroczyńców będzie wydrukowana w Naszej Wierze. Dochód z Parafiady, wyniósł 23 340 zł i będzie przeznaczony na różne cele parafialne.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia XV Niedziela Zwykła