XXXI Niedziela Zwykła

31.10.2021r.

"Miłuję Cię, Panie, Mocy moja, Panie, Opoko moja i Twierdzo, mój Wybawicielu."

W dzisiejszą niedzielę wspominamy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

Informujemy, że w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, a we czwartki po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 10.00, nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 16.00. Nabożeństwo żałobne na cmentarzu rozpocznie się przy grobach Legionistów o godz. 13.00.  Po procesji żałobnej Msza św. w kaplicy cmentarnej. W uroczystość Wszystkich Świętych u bramy naszego cmentarza będzie przeprowadzana tradycyjna zbiórka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również na cmentarzu
w Rdziostowie będzie sprawowane nabożeństwo żałobne, które rozpocznie się o godz. 13.00.

We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30 i 17.00. O godz. 10.00 Msza św.
w Kaplicy Dworskiej. Różaniec żałobny połączony z wypominkami będzie odprawiany do końca miesiąca listopada. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedziele przed Mszą św. o godz.16.00.

Przypominamy, że w listopadzie można zyskać odpust zupełnyofiarować go za zmarłych, i w ten sposób możemy pomóc duszom czyśćcowym. Zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki:

• spowiedź sakramentalna,
  • Komunia św.,
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
  • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
  • wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami).

W tygodniu przypada

• I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne,
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy oraz
  • I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od 16.00 oraz codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych – chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne z ubiegłego tygodnia.

• wtorek o godz. 19.30 i w niedzielę wraz z orkiestrą o godz. 11.00 całościowe próby chóru,
  • piątek o godz. 16.00 Schola Parafialna – serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci chętne do śpiewania
      w tej scholi; 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Przypominamy, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną należy mieć w kościele nałożoną maseczkę ochronną.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności +Stanisława Kwiatkowska z Marcinkowic, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz +Zbigniew Dziubanowski z Rdziostowa, którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj (niedziela) o 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXX Niedziela Zwykła