II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

1

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będziemy sprawować o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, aby w ten sposób dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz łaskę sakramentu pokuty.

2

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi Caritas, z tej racji wszystkim należącym do naszego, Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne życzenia, aby za społeczną, bezinteresowną i ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała Wam liczne łaski u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia z tej racji przed kościołem trwa zbiórka do puszek na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej.

3

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

4

Jutro w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia.

5

W przyszłą sobotę i niedzielę – 13 i 14 kwietnia, będzie miało miejsce nawiedzenie naszej Parafii Relikwii i Obrazu św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uroczystościom będzie przewodniczył krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ks. Krzysztof Zimończyk Scj. Program uroczystości na plakatach.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00. Nie będzie adoracji w sobotę.

7

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w naszym kościele w miesiącu kwietniu rodziny z rejonów: Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I i cz. II.

8

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiarny na pokrycie kosztów energii elektrycznej zużytej w kościele i domu parafialnym.

9

Spotkania:

  • we wtorek o godz. 19.00 i w czwartek o 19.00 próby chóru;
  • w piątek o godz. 18.30 KSM Junior, o 19.00 KSM,
  • w sobotę o godz. 9.30 LSO, o godz. 11.00 DSM.

10

Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Gawlika w Marcinkowicach ogłasza realizację wyjątkowego projektu pt. “Akord Wspólnoty” dedykowanego dorosłym mieszkańcom parafii Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach. W ramach projektu oferowana będzie bezpłatna nauka grupowa gry na instrumentach dętych przygotowująca kandydatów do gry w Parafialnej Orkiestrze Dętej Marcinkowice. Oferta stanowi wyjątkową okazję, aby odkryć uśpiony w sobie muzyczny talent i dołączyć do wyjątkowej społeczności miłośników muzyki w naszej parafii. Osoby zainteresowane zapraszamy serdecznie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 12:00 w domu parafialnym. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o projekcie, poznać przyszłych instruktorów i inne osoby zainteresowane udziałem.

11

Ogłoszenie społeczne:

  Dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Przyjazne Przedszkole” w Klęczanach pod patronatem ORBE Sp. z o.o. ogłasza zapisy do powyższej placówki  w roku szkolnym 2024/2025 dla dzieci, które po raz pierwszy od września 2024 r. rozpoczną pierwszy etap edukacji przedszkolnej w w/w przedszkolu oraz mają z dniem  1 września 2024 r. ukończone 2,5 roku życia w dniach: 02.04.2024 r. – 30.04.2024 r. Karta zapisu dziecka do pobrania dostępna bezpośrednio w Punkcie Przedszkolnym oraz na facebooku: www.facebook.com/Przyjazne-Przedszkole-w-Klęczanach. Zapraszam również do kontaktu e-mailowego: przedszkolebiczycedolne@gmail.com czy telefonicznego 18 547-94-06, 726-300-487.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary”  dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan
z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 958
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved