II Niedziela Wielkiego Postu

05.03.2023 r.

1

Dzisiaj kończymy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy O. Mariuszowi Mazurkiewiczowi CSsR za towarzyszenie nam w czasie tych rekolekcji swoim słowem i modlitwą. Życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa i obiecujemy modlitwę w jego intencji. Dzisiejsza niedziela jest również dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

2

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Natomiast w czwartek
od godz. 17.30 do 20.00.

3

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

4

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazane przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na cele wyznaczone przez O. Rekolekcjonistę i jako wyraz naszej wdzięczności za czas rekolekcji.

5

Od przyszłej niedzieli panie z Caritas rozprowadzają przy kościele baranki i paschaliki wielkanocne – ofiara 8 zł.

6

W nawie bocznej, przy ołtarzu Krzyża św. można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, za które już teraz dziękujemy.

7

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów energii elektrycznej, w większości zużytej na ogrzewanie kościoła.

8

Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje po Niedzieli Palmowej Konkurs Palm Wielkanocnych. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej gok.chelmiec.pl oraz w gablocie parafialnej. Do zabrania są również metryczki opisowe – znajdują się pod chórem. Palmy przeznaczone do Konkursu (trwale podpisane) należy pozostawić w kościele. Ocena konkursowa będzie miała miejsce w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 – ok. godz. 14.30 – 16.00.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Jest już marcowe wydanie „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o jubileuszu 25 – lecia naszej gazetki parafialnej „Nasza Wiara”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia

Poprzednia I Niedziela Wielkiego Postu

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved