II Niedziela Zwykła

1

W czwartek rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25.01.2024r. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2

W tym tygodniu wspominamy w środę św. Antoniego opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara. W niedzielę przeżywamy Dzień Babci, a w przyszły poniedziałek Dzień Dziadka. W naszych modlitwach dla żywych prośmy o Boże Błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość wieczną.

3

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie spotkanie Caritas.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

5

Dziękujemy za 17 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

6

W miesiącu styczniu prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku w kościele rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

7

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę i rozmowę. Dziękujemy także za ofiary złożone z tej okazji, które przeznaczone zostaną na różne cele w parafii i diecezji. Jeżeli ktoś by sobie życzył odwiedzin kapłana z błogosławieństwem, to można się indywidualnie umówić. Po wizycie duszpasterskiej zauważyliśmy, że nasza Parafia staje się coraz większa.

8

Spotkania:

  • poniedziałek 15.01. po Mszy św. wieczornej – Akcja Katolicka;
  • sobota o godz. 9:45 Aspiranci; o godz. 10:15 Ministranci i Lektorzy, 
  • sobota o godz. 11:00 spotkanie DSM.

9

Parafia w Świniarsku zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Arka Noego, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 w kościele w Świniarsku. Bilety w cenie 40 zł. do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej w Świniarsku. Można też rezerwować telefonicznie pod numerem podanym na plakacie, który znajduje się na stronie internetowej parafii. Dzieci do 14 lat mają wejście darmowe. Serdecznie zapraszamy.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Jest już najnowszy numer „Nasza Wiara” „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela Chrztu Pańskiego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved