III Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uroczystościom przewodniczy krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ
Krzysztof Zimończyk SCJ, którego serdecznie witamy i dziękujemy za prowadzenie uroczystości. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich, szczególnie w tym tygodniu, do częstego czytania i rozważania Pisma św.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Składka z tej niedzieli jest przeznaczona na WSD w Tarnowie.

W dniach 16/17 kwietnia w ramach diecezjalnej peregrynacji będą w bazylice św. Małgorzaty relikwie bł. Rodziny Ulmów.

Program jest następujący

Wtorek – 16 kwietnia 2024 r.

• 17:00  Nabożeństwo przyjęcia relikwii
  • 18:00  Msza św. / bp Artur Ważny/ – Czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież par. św. Małgorzaty
  • 20:30  Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich par. św. Małgorzaty
  • 21:00  Apel
  • 22:00  Msza św.

Środa – 17 kwietnia 2024 r.

• 6:00; 6;30; 7:00; 7:30; 8:00; 9:00 – Msze św. przy relikwiach bł. rodziny Ulmów – indywidualne czuwanie przy relikwiach.
  • 14:00 Nabożeństwo pożegnania relikwii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W  czwartek po Mszy św.  od 18.30 – 20.00.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów energii elektrycznej zużytej w kościele i domu parafialnym. Dziękujemy KSM za umycie okien w domu parafialnym. Dziękujemy również grupie naszych parafian za pomoc przy usunięciu zagrażającego powaleniem drzewa.

Przed kościołem po Mszach św. o 9.00 i 11.00 prowadzona jest zbiórka pod nazwą „Pola Nadziei”. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na podopiecznych „Sądeckiego Hospicjum”. Również przed kościołem są stoliki z różnymi pamiątkami i tam możemy wesprzeć swoimi ofiarami Siostry Wizytki – siostry klauzurowe.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie parafialnego konkursu palm
i wręczenie nagród.

Akcja Katolicka prosi parafian o pomoc w realizacji kalendarza na rok 2025. Potrzebne są zdjęcia obrazujące cztery pory roku z uwzględnieniem czasu, ludzi, wydarzeń i zjawisk przyrody.

Dziś o 12.00 w domu parafialnym rozpocznie się spotkanie organizacyjne inicjatywy „Akord Wspólnoty”, prowadzonej przez Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Gawlika
w Marcinkowicach. Wszystkich dorosłych parafian, którzy pragną odnaleźć i rozwijać swoje muzyczne zdolności, oraz są zainteresowani bezpłatnymi, grupowymi lekcjami gry na instrumentach dętych, serdecznie zapraszamy. Nie ma znaczenia, czy ktoś posiada doświadczenie muzyczne, czy nie. Spotkanie jest otwarte dla każdego, kto chce odkryć w sobie muzyczny talent.

• poniedziałek po Mszy św. o 18.30 – Akcja Katolicka;
  • wtorek i czwartek o 19.00próba chóru;
  • piątek o 18.30 KSM Junior, o 19.00 KSM;
  • sobota o 10.00 LSO, o 11.00 DSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Poprzednia Rezurekcja 31.03.2024 r.