III Niedziela Wielkiego Postu

12.03.2023 r.

1

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15,15 Gorzkie Żale o godz. 16.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową o 15.15 poprowadzi Caritas Parafialna.

2

17 marca na Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 kandydaci do bierzmowania otrzymają pamiątkowe poświęcone krzyże.

3

W niedzielę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, jednak z racji Niedzieli Wielkiego Postu uroczystość ta jest przeniesiona na poniedziałek i dlatego w liturgii będziemy czcić św. Józefa w poniedziałek. Jest to również dzień imienin ks. Prałata Józefa Babicza, w którego intencji o 10.00 będzie odprawiona Msza Św. Ks. Prałatowi i wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia, przyzywając wstawiennictwa św. Patrona i obejmujemy Wszystkich naszą modlitwą. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa jest odprawiana na nabożeństwie wieczornym.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz.16.00. W tym tygodniu wyjątkowo w czwartek od godz. 16.00.

5

Przed kościołem panie z Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne – ofiara 8 zł.

6

W nawie bocznej, przy ołtarzu Krzyża św. można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, za które dziękujemy.

7

Pragniemy wrócić do parafialnego konkursu palm wielkanocnych. Dlatego prosimy wszystkich chętnych o przygotowanie palm. Prosimy także, ludzi dobrej woli o pomoc w ufundowaniu nagród dla twórców najładniejszych palm.

8

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na pokrycie kosztów zużycia energii elektrycznej w naszym kościele. Koszt energii elektrycznej za okres od 15.11 do 23.01.23r. wyniósł 8140 zł. Dziękujemy również za 5 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub przelewem bankowym. Bóg zapłać.

10

Spotkania: *poniedziałek – 17.30: Akacja Katolicka, 17:30 – LSO; * środa – 16.00 : DSM;

11

Ogłoszenia społeczne:

Towarzystwo Kulturalne „Sądeczanin” zwraca się z prośbą do mieszkańców o poparcie uchwały w sprawie ustalenia zasad oczyszczania i uporządkowania linii brzegowej Jeziora Rożnowskiego. Podpisy będą zbierane w niedzielę po każdej Mszy Św. z inicjatywy Sołtysa oraz Pana Wiesława Smajdora. Sołtys przypomina o możliwości wpłaty podatku oraz za odpady komunalne w godz. od 15.00 – 18.00 do 15.03.2023r.

Dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Przyjazne Przedszkole” w Klęczanach pod patronatem ORBE Sp. Z o.o. ogłasza zapisy do powyższej placówki w roku szkolnym 2023/24 dla dzieci, które po raz pierwszy od września 2023r. rozpoczną pierwszy etap edukacji przedszkolnej oraz mają z dniem 1 września 2023r. ukończone 2,5 roku życia w dniach: 01.03. – 31.03.2023r. Karta zapisu dziecka do pobrania dostępna na stronie internetowej: lgdkoronasadecka.pl oraz kontakt e-mailowy: przedszkolebiczycedolne@gmail.com i telefoniczny: 18 547 94 06.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny. Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski już raz podkreślili (18 listopada 2022 roku), że medialny atak na kard. Karola Wojtyłę, a następnie Papieża Polaka i jego pontyfikat ma swoje głębsze przyczyny.
Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II, który m.in. przyczynił się do wyzwolenia Polski i innych państw spod sowieckiego komunizmu. To właśnie poczynając od decyzji Jana Pawła II, Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania jednoznacznych procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone. Wydając dokument Sacramentorum sanctitatis tutela dla całego Kościoła, który uznaje krzywdę wyrządzoną dziecku w sferze seksualnej za jedno z najcięższych przestępstw, Jan Paweł II zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Była to decyzja ze wszech miar bezprecedensowa i przełomowa. Obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza, oczywiście, twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów. Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża.

 

Warszawa, 9 marca 2023 roku


✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia 25 lat “Naszej Wiary”

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 661
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved