IV Niedziela Adwentu

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

 

1

Dzisiaj jest Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy tę Wigilię jak ludzie wierzący, niech nie zabraknie modlitwy, czytania Pisma św., śpiewu kolęd. Przebaczmy wszelkie urazy i szczerze złóżmy sobie życzenia. Msze św. dzisiaj są sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie ma Mszy św. o 16.00. Na Mszy św. o 11.30 będą poświęcone figurki Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. będzie można zabrać Światło Betlejemskie – Światło Pokoju.

2

O północy będzie sprawowana Msza św. zwana Pasterką. W czasie Pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia. Na Pasterce i w Uroczystość Bożego Narodzenia na Mszy św. o 11.30 zagra nasza Orkiestra Parafialna.

3

Msze św. w dniu Uroczystości Bożego Narodzenia będą sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

4

We wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych, które będą sprawowane o: 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Kolędnicy misyjni po Mszach św. przedstawią scenkę kolędniczą, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek przeznaczona jako wsparcie materialne misjonarzy i misji. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na Mszy św. o 11.30 będzie poświęcenie owsa.

5

Zapraszamy na całościową próbę chóru, godzinę przed sumą w drugi dzień świąt.

6

W tygodniu wspominamy: w środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – w tym dniu poświęcimy wino.

7

W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i zakończenie roku. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. W czasie każdej Mszy św. zaśpiewamy dziękczynne TE DEUM, a po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku.

8

Z racji święta Świętej Rodziny, a zarazem uroczystości odpustowej  w sobotę  30. 12. w Kaplicy Dworskiej będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii.

9

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

10

Pragniemy bardzo gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za ofiarowane choinki, Pani Marii Sikorskiej za wykonanie wieńca adwentowego, KGW z Rdziostowa wykonanie ozdób i przyozdobienie choinek i ołtarza, Panu Mariuszowi i Henrykowi Jopowi za usługi transportowe i prace porządkowe wokół kościoła, Państwu Agacie, Piotrowi, Mateuszowi Sowom, Michałowi Świderskiemu, Marii i Piotrowi Wójsikom za ogrom pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie, za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami.

11

Dziękujemy za 6 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia przekazanych tradycyjnie czy też  przelewem bankowym. Bóg zapłać.

12

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła w grudniu. W miesiącu styczniu prosimy o tę pomoc rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

13

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Tym razem odwiedzimy rodziny z Marcinkowic. Chcemy się spotkać w życzliwej atmosferze, porozmawiać, pomodlić się i udzielić błogosławieństwa kapłańskiego. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli ktoś z mieszkańców danego rejonu kolędowego podwiezie nas do pierwszego domu. Program wizyty jest dołączony do ogłoszeń, na stronie internetowej naszej parafii Program wizyty duszpasterskiej i wywieszony w gablocie przed kościołem.

14

Osoba poszkodowana w pożarze budynku gospodarczego wyraża ogromną wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom za otwarcie serca, hojność i okazane wsparcie. Caritasowi Parafii Marcinkowice za wsparcie.
Proboszczowi za umożliwienie zbiórki przed kościołem, Panu Grzegorzowi Mrozowi – Sołtysowi Wsi Rdziostów za organizację i Paniom z KGW Rdziostów za przeprowadzenie zbiórki przed kościołem. Uzbierano 5220 zł.

15

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne – podwójne z audiobookiem o Bożym Narodzeniu w cenie 15 zł oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

16

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. +Władysława Kulig z Marcinkowic. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się)

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved