IV Niedziela Adwentu

19.12.2021r.

"Usłysz, Pasterzu Izraela, Ty, który zasiadasz nad cherubami! Wzbudź swą potęgę i przyjdź nam z pomocą."

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten czas w duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzieleniu się opłatkiem niech towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W wigilię
nie ma Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do udziału w ostatnich Roratach o godz. 6.30. O północy zapraszamy na tradycyjną pasterkę, aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. W czasie pasterki będzie zbierana składka
na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę.

W niedzielę święto św. Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa, w tym roku opuszcza się święto
św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana  Pawła II. W tym roku naszych domów nie odwiedzą kolędnicy misyjni w związku z tym po Mszach św.
dopołudniowych grupa dzieci pod kierunkiem p. Marty Gródek – Piotrowskiej przedstawi scenkę kolędniczą, będzie to również okazja do tradycyjnego materialnego wsparcia misjonarzy. Tradycyjna Msza św. w Kaplicy Dworskiej z okazji święta św. Rodziny z Nazaretu będzie sprawowana w sobotę 08.01.2022r.

Przypominamy, że w środę 22.12.2021r. odbędzie się parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi: przed południem od 8.00 do 10.00. Po południu: od 15.30 do 17.00, po czym nastąpi półgodzinna przerwa na Mszę św. i od 17.30 do 19.00.

Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

Z racji przygotowań kościoła do Świąt Bożego Narodzenia w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00
i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy za  17 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

• wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru,
  • czwartek – po porannych Roratach zbiórka ministrantów i lektorów (próba generalna przed Pasterką).

W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku, podobnie ja było to w ubiegłym, tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą przyjmie formę spotkań na Mszy św. wieczornej, na którą będą zapraszane poszczególne rejony naszej parafii. Prosimy przynieść ze sobą w pojemnikach wodę, która zostanie poświęcona. Po powrocie do domu, wspólnej modlitwie można będzie poświęconą wodą pokropić swój dom.

Prosimy i przypominamy o obowiązku noszenia masek w kościele, a także o posiadaniu na wypadek kontroli potwierdzenia szczepienia przeciw covid-19, ponieważ zaszczepieni nie wliczają się do limitu przebywających
w kościele, a niezaszczepionych może przebywać 30% w stosunku do powierzchni kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy nr „Naszej Wiary” – dostępny w sklepiku
oraz „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.
Nadal jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” w cenie 10 zł, oraz „Kalendarz Katechizmowy” – wydany przez Radio RDN Małopolska w cenie 20 zł.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia III Niedziela Adwentu