IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

1

Dzisiaj kończymy czas rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy O. Pawłowi Zyskowskiemu CSsR za towarzyszenie nam w czasie tych rekolekcji swoim słowem i modlitwą. Życzymy mu obfitego Bożego błogosławieństwa i obiecujemy modlitwę w jego intencji.

2

Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu nazywaną niedzielą radości – Laetare – Raduj się Jerozolimo. Dzisiaj także rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

3

Ks. arcybiskup Stanisław Gądecki przewodniczący KEP prosi nas o włączenie się do modlitewnej nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie odmawiana w dniach od 16 do 24 marca 2024 r. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Intencje na dany dzień są dołączone do ogłoszeń wraz z modlitwą za Ojczyznę.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Natomiast w czwartek od godz. 17.30 do 20.00.

5

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

6

15 marca (piątek), będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa, rozpoczęcie Mszą świętą
o godz. 17:00, serdecznie zapraszamy.

7

Dziękujemy za 11 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na cele wyznaczone przez
Rekolekcjonistę i jako wyraz naszej wdzięczności za czas rekolekcji.

8

Przypominamy i prosimy wszystkich chętnych o przygotowanie palm na parafialny konkurs palm. Prosimy także, ludzi dobrej woli, sponsorów o pomoc w ufundowaniu nagród dla twórców najładniejszych palm.

9

W nawie bocznej, przy ołtarzu Krzyża św. można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego.

10

Jesteśmy parafią patronacką budującego się kościoła w Czarnym Potoku i dlatego w przyszłą niedzielę kazania wygłosi duszpasterz z parafii Czarny Potok. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na budujący się kościół.

11

W przyszłą sobotę chcemy posprzątać wokół kościoła, przed Świętami Wielkanocnymi. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych parafian, grupy parafialne na godz. 9.00. Prosimy zabrać ze sobą konieczne narzędzia do sprzątania.

12

Spotkania:

 • poniedziałek – po Mszy św. wieczorowej – Akcja Katolicka.
 • wtorek i czwartek o godz. 19:00 – chór.
 • piątek 18:00 – KSM Junior. 19:00– KSM.
 • Sobota 9:30 – Aspiranci. 10:00 – Lektorzy
  i Ministranci. 11:00 – DSM.

13

Ogłoszenia społeczne:

 •   Sołtys Marcinkowic proponuje możliwość wpłaty podatku  w domu pani sołtys do dnia 15.03 w godz. 0d 15.00.
 •   Dnia 26 marca (wtorek) od godz. 13.30 w Ośrodku Zdrowia w Męcinie, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
 •   Dnia 12 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej
  w Marcinkowicach odbędzie się zebranie dla mieszkańców dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli oraz termomodernizacji budynku. Spotkanie przeprowadzą ekodoradcy.

14

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Nasza Wiara, „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

15

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. +Helena Górkowska. Wieczny odpoczynek….

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich
o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

 • Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;
 • Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;
 • Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;
 • Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;
 • Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;
 • Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;
 • Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;
 • Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;
 • Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

                                                                                              ✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Modlitwa za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia.Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia III Niedziela Wielkiego Postu

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 126
 • 195 657
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved