IV Niedziela Zwykła

W tygodniu wspominamy:

• w poniedziałekświęto – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
  • we wtorek przypada 3. rocznica święceń biskupich ks. bpa Artura Ważnego – biskupa pomocniczego naszej Diecezji;
  • w środę – wspomnienie św. Jana Bosko;
  • w sobotę św. Błażeja – poświęcenie świec, błogosławieństwo gardeł i jabłek.

W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane św. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z gromnicami na Mszy św. o godz. 10.00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
W tym dniu przypada również 49. rocznica święceń biskupich bpa seniora Władysława Bobowskiego.

W tym tygodniu wypadają również:

• I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne;
  • I piątek miesiąca
  • I sobota miesiąca.

Spowiedź  przed I piątkiem w czwartek i  piątek od godz. 16.00 – bardzo prosimy, aby więcej niż dotąd,
a szczególnie dzieci przyszły do spowiedzi w czwartek, ponieważ w piątek tworzą się duże kolejki i nie możemy w czasie Mszy św. zdążyć wysłuchać wszystkich spowiedzi.

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 13.00, prosimy zgłosić w zakrystii.

W I piątek po Mszy św. w kościele – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza na modlitewne spotkanie.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast
w czwartek od godz. 17.30 do godz. 20.00.

Dziękujemy rodzinom z rejonów Klęczany – Półrolek, Przyczka, Pieżmiączka, domy wzdłuż szosy, bloku B, domów przy Zespole Szkół za troskę materialną o naszą świątynię. W lutym o tę przysługę prosimy rodziny z Łazów, Równicy, Zasmolnicza oraz bloku C i D.

Dziękujemy za 4 ofiar indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

Dzisiaj po każdej Mszy św. Caritas Naszej Parafii organizuje zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów leczenia chorego dziecka z Naszej Wspólnoty Parafialnej Marcela Urbańskiego. Bóg zapłać za wsparcie.

Dzisiaj o 17:30 w domu parafialnym odbędą się Jasełka przygotowane przez młodzież
z KSM-u i mieszkańców naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Spotkania w tym tygodniu:

• Sobota, o godz. 9:45 aspiranci; o 11:00 DSM.
  • Nie będzie zbiórki lektorów i ministrantów.

W sobotę 3 lutego br. o godz. 9.00 w Bazylice Kolegiackiej w Nowym Sączu biskup Tarnowski Andrzej Jeż będzie sprawował Mszę świętą dziękczynną za 25 lat działalności Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK, które jest wydawcą dwóch miesięczników: „Promyczka Dobra” dla uczniów szkół podstawowych i „Małego Promyczka” dla przedszkolaków. Przy tej okazji zachęcam rodziców i dziadków, aby dla swoich dzieci nabywali te wartościowe czasopisma, które pomagają w pełniejszym rozwijaniu osobowości dzieci.

Nasza Parafia i Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 19.10 – 25.10. Szczegóły pielgrzymki będą podane później wraz z plakatem, który też będzie na stronie internetowej naszej parafii. Osoba do kontaktu telefonicznego jest pod numerem: 663 270 723.

Rafał Kasieczka oraz Lucyna i Andrzej Burnaglowie, gospodarze Domu Kultury w Klęczanach zapraszają na kolędowanie z Kapelą Kalenica. Wspólne śpiewanie rozpocznie się o godzinie 19:30 w Domu Kultury w Klęczanach. Wstęp wolny, organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” , „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

W ubiegłym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Adamek. Wieczne odpoczywanie…

Poprzednia III Niedziela Zwykła