IX Niedziela Zwykła

1

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. i procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusa odbywa się codziennie o godz. 18.00.Dzisiaj procesja po Mszy św. o 11.00. Dzisiaj także odpust w parafiach Tęgoborze, Brzezna i Długołęka – Świerkla.

2

W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich na te uroczystości. Zaproście swoich krewnych, znajomych, czcicieli Matki Bożej. Oddając cześć Matce Bożej można będzie, także się spotkać w gronie rodziny i znajomych. Po Mszy św. o 11.00 procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zabranie feretronów, chorągwi i przybycie w strojach regionalnych. Prosimy również, aby przyszły dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I komunijne i młodzież bierzmowana. Już tradycyjnie w dzień odpustu wolontariusze Caritas będą rozprowadzać odpustowe serca z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej, które będą pamiątką tegorocznego odpustu. Ofiara 8 zł.

3

W sobotę  przed odpustem na godz. 9.00 prosimy chętnych parafian o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu placu wokół kościoła.

4

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na nabożeństwo połączone z błogosławieństwem, które tradycyjnie odbędzie się przy ołtarzu św. Józefa. W tym dniu błogosławieństwo ziół i wianków.

5

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00. Msza św. i procesja wokół kościoła, połączona ze śpiewem litanii. W tym dniu przypada również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji kapłanów. W tym dniu kazania wygłosi o. Andrzej Duda z zakonu oo. Zmartwychwstańców i zbierze ofiary na potrzeby misyjne.Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

6

Uroczystość NSPJ to zarazem I piątek miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy codziennie przed i w trakcie nabożeństw. Do chorych udamy się z posługą kapłańską o godz.13.00. Prosimy zgłosić chorych do zakrystii.

7

Również w piątek 7 czerwca o godz. 19.00 przy kapliczce nad Smolnikiem ks. Mateusz Wójsik odprawi Mszę św. i po niej udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Po nabożeństwie organizatorzy zapraszają na piknik sercański.

8

W tym tygodniu wspominamy:

  • poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, mecz.;
  • środa – św. Bonifacego, bpa i męcz.;
  • sobota – Niepokalane Serce NMP.

9

Dziękujemy rodzinom z Rdziostowa Centrum za złożone ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu maju. W czerwcu o tę przysługę prosimy rodziny z rejonów Potoczkówka, domy nad kościołem od p. Olszaków i domy od p. Smajdorów do Peciaków.

10

Zbliża się 22 „Parafiada”, która odbędzie się 07.07. na placu przy Zespole Szkół im. W. Orkana. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji, prosimy o pomoc finansową, można ofiarować fanty na loterię, ciasta i oczywiście zachęcamy do licznego udziału w „Parafiadzie”

11

Spotkania:

  • we wtorek i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru przed uroczystością odpustową – prosimy o niezawodną obecność.

12

Diakonia Nowej Ewangelizacji w Nowym Sączu zaprasza na kurs Nowe Życie w dniach 14 – 16 czerwca 2024r. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

13

Parafia św. Małgorzaty zaprasza w najbliższą niedzielę 9 czerwca na parafialny festyn organizowany na parkingu przy bazylice. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwiazda wieczoru- Andre. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej bazyliki.

14

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

15

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. + Bronisława Wideł z Klęczan. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA KSIĘDZA MATEUSZA WÓJSIKA 26.05.2024.

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved