Niedziela Palmowa

1

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która w Kościele rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Dziękujemy Pani Marii Sikorskiej za piękną palmę przed kościołem i za przygotowane palmy dla kapłanów. Palmy biorące udział w konkursie, prosimy pozostawić podpisane w kościele. Ocena w konkursie parafialnym będzie miała miejsce
w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Natomiast termin ogłoszenia wyników i wręczenie nagród będzie podany później. Zaś gminna ocena konkursowa będzie miała miejsce w poniedziałek, 25 marca 2024 w godzinach  14.30 – 16.00.

2

Dziękujemy wszystkim organizatorom, za użyczenie pojazdu z platformą, prowadzącym i czytającym teksty na XXXIII Drodze Krzyżowej w terenie.

3

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.

4

Dzisiaj Droga Krzyżowa o 15.15 i Gorzkie Żale o 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
w poniedziałek i wtorek od 16.00 – 17.00.

5

Informujemy, że z racji przygotowań kościoła do świąt w środę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
i adoracji Najświętszego Sakramentu.

6

W tym tygodniu będziemy przezywać najważniejsze święta dla chrześcijan, czas męki, śmierci
i zmartwychwstania Chrystusa. Szczegółowy program obchodów wywieszony jest w gablocie, wydrukowany na kartkach i zamieszczony na stronie internetowej.

7

W Wielki Czwarteko godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Czwartek od godz. 17.00 do Wielkiego Piątku do godz. 16.00 będzie się odbywać 24 godzinna adoracja „Rozważania Męki Pańskiej przed Panem Jezusem w ciemnicy”.

8

W Wielki Piątek możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 18.00. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Drogą Krzyżową. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, połączoną z adoracją Krzyża. Zachęcamy wszystkich wiernych do przyozdobienia krzyży przydrożnych, krzyży w mieszkaniach. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Osoby w wieku od 18 do 60 roku życia mają obowiązek pod grzechem ciężkim zachować tzw. post ścisły, tj. trzy posiłki w tym tylko jeden posiłek do sytości. Prosimy o powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

9

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Na Rdziostowie przy szkole o godz. 11.00. Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do puszek, mogą ją złożyć
w koszyku przy krzyżu adoracyjnym w Wielką Sobotę. O godz. 19.00 rozpoczniemy obrzędy Wigilii Paschalnej.

10

W Wielką Sobotę, młodzież z KSM tradycyjnie uda się z życzeniami świątecznymi do chorych naszej Parafii.

11

W Wielką Niedzielę rezurekcja o godz. 6.00 połączona z uroczystą procesją wokół kościoła. Prosimy o przystrojenie feretronów, przyjście w strojach regionalnych. Na Mszy św. rezurekcyjnej będzie miało miejsce podziękowanie Panu Ludwikowi Gawrońskiemu za 63 lata służby w Straży Honorowej. Pozostałe Msze św. o godz. 09.00, 11.00 i 16.00.

12

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 09.00, 11.00. Nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 16.00.

13

W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w dni powszednie będzie odprawiana o 17.45. W Niedzielę o godz. 10.45  i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.45.

14

Dziękujemy za złożone 9 ofiar indywidualnych przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

15

Spotkania:

  • wtorek i czwartek o 19.00 – próba chóru;
  • środa o 17.00 spotkanie LSO

16

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

 

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49).

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br. podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu.

Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz–kończąca rok liturgiczny–uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.

Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszęo wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

                       

 

                                                                                 ✠Tadeusz Wojda SAC

                                                                        Arcybiskup Metropolita Gdański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Gdańsk, 21 marca 2024 roku

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego Wielkiego Tygodnia

Poprzednia XXXIII Droga Krzyżowa 22.03.2024

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 083
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved