Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09.04.2023 r.

1

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się oktawa Świąt Wielkiej Nocy. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Radując się z tych wydarzeń życzymy Wam, aby te Święta były dla Was okazją do prawdziwego spotkania ze Zbawicielem. Aby te Święta były czasem budowania prawdziwej wspólnoty i rodzinnych więzi. Aby były czasem prawdziwej radości wypływającej prosto z waszych serc. Niech powstały z martwych Chrystus błogosławi wam na każdy dzień. Błogosławionych świąt Wielkiej Nocy.

2

Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na KUL i UPJPII.

3

W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania, która ma rangę uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dzień ten rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia i jest to również patronalne święto Caritas. W niedzielę miłosierdzia tradycyjna zbiórka do puszek na Caritas.

5

Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będziemy celebrować nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich parafian do łączności w Godzinę Miłosierdzia.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz.17.00, natomiast w czwartek od godz. 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy za złożone 4 ofiary indywidualne przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Ks. Proboszcz z Czarnego Potoku dziękuje za złożone ofiary na budowę nowego kościoła. Zostało zebrane 9 755 zł. Bóg zapłać.

8

Spotkania: *wtorek i czwartek – 19.00 – próba chóru; *środa o godz. 17.00 DSM; piątek o godz. 18:30 – KSM.

9

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszego kościoła, dekoracji i w przeżyciu liturgii świątecznej: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu z rodziną, Panu Organiście, dbającym o porządek i czystość w kościele, Straży Honorowej, Orkiestrze Parafialnej. Wszystkim Bóg zapłać.

10

Parafia św. Małgorzaty w Nowy Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8 – tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie 20 kwietnia, o godz. 17.30 w Sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakacie.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom w życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Misterium Męki Pańskiej

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 958
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved