17.04.2022r.

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wieki. Niech dom Izraela głosi: "Jego łaska na wieki".

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

Radując się z tych wydarzeń życzymy Wam, aby te Święta były dla Was okazją do prawdziwego spotkania ze Zbawicielem. Aby te Święta były czasem budowania prawdziwej wspólnoty i rodzinnych więzi. Aby były czasem prawdziwej radości wypływającej prosto z waszych serc. Niech powstały z martwych Chrystus błogosławi wam na każdy dzień. Błogosławionych świąt Wielkiej Nocy.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się oktawa Świąt Wielkiej Nocy.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Dzień ten rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia i jest to również patronalne święto Caritas. W niedzielę miłosierdzia tradycyjna zbiórka do puszek na Caritas, a składka niedzielna będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie.

Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będziemy celebrować nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w Godzinę Miłosierdzia.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

Dziękujemy za złożonych 18 ofiar indywidualnych, przekazanych drogą przelewu internetowego
lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy za ofiarę złożoną przez KGW z Marcinkowic. Bóg zapłać.

• środa o godz. 17.00 DSM,
  • czwartek o godz. 19.00 całościowa próba chóru,
  • piątek o godz. 16.00 scholka.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszego kościoła, dekoracji i w przeżyciu liturgii świątecznej: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu z rodziną, Panu Organiście, dbającym
o porządek i czystość w kościele, Straży Honorowej, Orkiestrze Parafialnej. Wszystkim Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.