Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

18.07.2021r.

"Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie! Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło palców Twoich, na księżyc i gwiazdy, które Ty utwierdziłeś: Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego? "

– Psalm Ps 8, 4-5. 6-7. 8-9 (R.: por. 2ab)

1

Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Świętej kończymy czas misji parafialnych. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność o. Witoldowi Baranowi i o. Mariuszowi Mazurkiewiczowi za to, że prowadzili nas z mocą Ducha Świętego przez te wszystkie dni. Dziękujemy za modlitwę za nas i z nami, za wygłoszone do słowo
i przypomnienie nam tej prawdy, że w życiu najważniejszy jest Chrystus, a nasza droga ziemska powinna prowadzić nas ku zbawieniu. Dziękujemy i obiecujemy naszą modlitwę.

2

W czwartek obchodzimy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc Boga o błogosławieństwo dla nas. Jest to święto obowiązkowe. W Boże Ciało porządek Mszy św. w naszym kościele następujący: o 7.00, 9.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, która wyruszy spod Kaplicy Dworskiej i 16.00 również z procesją. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne i DSM. Prosimy o uporządkowanie trasy przejścia procesji, przystrojenie domów, uporządkowanie kaplicy i jej otoczenia. Prosimy również o przystrojenie feretronów, które trzeba przewieźć do Kaplicy Dworskiej w środę między godz. 17.00 a 19.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów w naszej diecezji. W przypadku niepogody pozostaniemy w Kościele Parafialnym.

W dni powszednie podczas oktawy Msze św. z procesją o godz. 18.00, natomiast o godz. 17.30 będziemy modlić się nieszporami eucharystycznymi. W przyszłą niedzielę procesja będzie tylko po sumie. W procesjach uczestniczą również dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przyjęła sakrament Bierzmowania.

Przypominamy, i prosimy, aby poszczególne ołtarze wykonali: ołtarz I przy starej szkole – Działy, bloki i domy koło technikum, ołtarz II przy sklepie GS – Róże Różańcowe z Marcinkowic, ołtarz III przy figurze MB – Rdziostów, ołtarz IV w kościele – Klęczany.

3

W czasie oktawy Msze św. połączone z procesją i nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

5

W niedzielę 19.06.2022 r. przed kościołem planujemy rozprowadzać domowe wypieki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu LSO, DSM i KSM do Łagiewnik. Bardzo prosimy o wsparcie tej akcji poprzez przyniesienie ciasta, które można złożyć w Domu Parafialnym w sobotę od godz.
14.00 do 16.00. Już dziś dziękujemy za wsparcie i złożone ofiary. Zapisy na wyjazd u ks. Łukasza.

6

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.
Bóg zapłać.

7

Spotkania:

  • w poniedziałek o godz. 18.30 Akcja Katolicka,
  • we wtorek o 19.30 całościowa próba chóru przed Uroczystością Bożego Ciała – prosimy o niezawodną obecność,
  • w środę o godz. 16.00 DSM,
  • w piątek o godz. 19.00 KSM.

8

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: czerwcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Uroczystość Zesłania Ducha świętego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved