VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022r.

"Niech wszystkie ludy sławią Ciebie Boże, Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze. Aby na ziemi znano Jego drogę, Jego zbawienie wśród wszystkich narodów."

W przyszłą niedzielę przeżywamy Wniebowstąpienie Pańskie, jest to również niedziela synodalna. Pamiętajmy o modlitwie w intencji V Synodu. Zapraszamy również wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30.

W tygodniu wspominamy we wtorek NMP Wspomożycielkę Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza, w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością zesłania.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy
o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

W sobotę 28.05.2022r. 17. diakonów naszego seminarium przyjmie w Tarnowie święcenia kapłańskie, pamiętajmy o nich w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

W naszym kościele 31.05. we wtorek o godz. 16.00 Ks. Bp Artur Ważny udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego, aby kandydaci do bierzmowania mogli godnie przyjąć ten sakrament zapraszamy ich i rodziców w trzy kolejne dni tj. w czwartek, piątek oraz poniedziałek przed Bierzmowaniem na nabożeństwo do kościoła na godz. 17.30. Będzie odśpiewana majówka, uroczysta Msza św., a po Mszy św. krótkie spotkanie – katecheza. Obecność jest obowiązkowa – nieuczestniczenie w tych spotkaniach
jest równoznaczne z rezygnacją przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Dziś sądeckie parafie rozpoczynają wydarzenie o nazwie “Poruszenie – w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”.
W ramach tej inicjatywy na placach i ulicach miasta można będzie spotkać osoby dzielące się swoją wiarą
i zapraszające na modlitewne spotkania, tzw. „Wieczory świadectw”. Odbywać się one będą przez cały czas trwania nowenny przed Zesłaniem Ducha Św. czyli od piątku 27 maja do soboty 4 czerwca w wybranych parafiach. Rozpoczęcie o godz. 19.30. Szczegółowe informacje znajdują sią na plakacie. Zachęcamy wszystkich, aby w tym czasie chętniej podejmować między sobą rozmowy na temat wiary. Niech to będzie czas dawania osobistego świadectwa.

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

• w poniedziałek o 18.00 Akcja Katolicka na posesji państwa Guzików,
  • we wtorek o 19.30 i w czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne:

• Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP im. Wł. Broniewskiego w Klęczanach zaprasza na nabożeństwo majowe
    i koncert Promyczków Dobra z ok. Dnia Rodziny, które odbędzie się 30.05.2022r. o godz. 16.00 w Domu Kultury w Klęczanach.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia V Niedziela Wielkanocna