VI Niedziela Zwykła

12.02.2023 r.

1

Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nabożeństwo 40-godzinne – program nabożeństwa będzie podany za tydzień. Składka z nadchodzącej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2

W tygodniu wspominamy: we wtorek św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, w środę nowenna
do MB Nieustającej Pomocy.

3

W sobotę o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za 25 lat istnienia i wydawania naszej parafialnej gazetki „Nasza Wiara”. Z okazji tego jubileuszu gratulujemy i dziękujemy wszystkich współtwórcom, piszącym artykuły i wszystkim współpracownikom w dziele tworzenia tego czasopisma. A zmarłych współpracowników polecamy Bożemu Miłosierdziu.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki od godz. 17.30 do godz. 20.00.

5

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za 3 ofiary indywidualne z ubiegłego tygodnia przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

6

Spotkania:

  • w poniedziałek Akcja Katolicka o godz. 17.30,
  • w środę o godz. 16.00 DSM,
  • w czwartek o godz. 19.15 chór,
  • w piątek o godz. 19.00 KSM.

7

Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za wsparcie.

8

Ogłoszenie społeczne:

*Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach ogłasza zapisy
na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego i młodsze oraz do klasy I. Zapisu można dokonać w dniach od 13.02 do 10.03.2023 r. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach od 7.30 do 13.00. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły lub w oddziale przedszkolnym i ze strony internetowej szkoły,

*Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie ogłasza zapisy
dzieci na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego i klasy I. Zapisu można dokonać w dniach od 13.02 do 10.03.2023 r. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły i strony internetowej szkoły. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie lub ze strony internetowej i szkolnego facebooka.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”; jest jeszcze do nabycia książka autorstwa ks. dra Sebastiana Musiała „Pod Sercem Maryi” opisująca historię naszej Parafii w Marcinkowicach.

10

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zenon Tabor. Powierzmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim drogim Parafianom w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia V Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 950
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved