VI Niedziela Zwykła

13.02.2022r.

"Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu, Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców, lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie i rozmyśla nad nim dniem i nocą."

– Psalm Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 (R.: por. Ps 40 [39], 5a)

Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

W tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Cyryla i Metodego – patronów Europy, w środę nowenna
do MB Nieustającej Pomocy, a po niej spotkanie Caritas.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi O. Witold Baran – Redemptorysta, które będą zapowiedzią
i wprowadzeniem do czekających nas w czerwcu Misji Parafialnych związanych z Jubileuszem 70-lecia naszej parafii. W związku z tym Msza św. dla dzieci będzie przeniesiona na ostatnią niedzielę lutego.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na opłacenie rachunków za prąd oraz za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również panom: Henrykowi Jopowi, Wiesławowi Kocembie, Waldemarowi, Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmom, Tadeuszowi Lisowi, Wojciechowi Zaczykowi i Piotrowi Groniowi za pomoc w uporządkowaniu placu wokół domu parafialnego z połamanych gałęzi i konarów.

• w poniedziałek o godz.17.30 Akcja Katolicka,
  • we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, a o godz. 19.00 KSM,
  • w sobotę o godz. 18.00 Rada Duszpasterska.

W piątek wieczorem naszym parafianom Państwu Wiesławowi i Grażynie Tyrkiel spalił się dach domu mieszkalnego. Jako wspólnota parafialna chcemy wesprzeć w potrzebie naszych parafian i dlatego
w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek prowadzona przez panie z Caritas.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
A dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenie społeczne:

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach ogłasza zapisy
    na rok szkolny 2022/2023 do oddziału przedszkolnego dzieci z rocznika  2016 i młodsze oraz do klasy I.
    Zapisu można dokonać w dniach od 14.02 do 11.03.2022r. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach
    od 7.30 do 13.30. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły lub w oddziale przedszkolnym
    i ze strony internetowej szkoły,
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie ogłasza zapisy
    dzieci na rok szkolny 2022/2023 do oddziału przedszkolnego i klasy I. Zapisu można dokonać w dniach
    od 14.02 do 11.03.2022r. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły i strony internetowej szkoły. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie lub ze strony internetowej i szkolnego facebooka.
  • Informujemy, że 19.02.2020r. (sobota) w Marcinkowicach, Klęczanach odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Cena szczepionki wynosi 40 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lutowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” z kolejną częścią Pisma Św. na płycie CD w cenie 8 zł – dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia V Niedziela Zwykła