XI Niedziela Zwykła

Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP

Wizytacja kanoniczna

18.06.2023 r.

1

Przeżywamy dzisiaj wizytację kanoniczną i uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z racji uroczystości odpustowej możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy czyli zupełne lub częściowe darowanie kar za grzechy. Warunki uzyskania odpustu wypisane są u wejścia do kościoła. Wszystkim naszym miłym gościom i tym, którzy przybyli w pielgrzymce do naszej świątyni, życzymy wyproszenia wielu łask Bożych za pośrednictwem Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że porządek Mszy św. jest następujący: 7.00; 9.00; 11:00; 16.00; nie ma Mszy św. o godz. 10.00, natomiast suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz.

2

Dzisiaj, przed kościołem wolontariusze Caritas rozprowadzają odpustowe serca z wizerunkiem naszej Patronki. Możemy je ofiarować osobom starszym i chorym lub tym, którzy nie mogli uczestniczyć w odpuście.

3

Dziękujemy grupie parafian: Paniom i Panom za posprzątanie i przygotowanie placu wokół kościoła na uroczystości odpustowe. Dziękujemy Paniom za ofiarowane ciasta na odpust. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia naszego odpustu parafialnego.

4

W środę 21.06. na Mszy św. o godz.18.00 będziemy obchodzić Jubileusz 25 – lecia powstania Akcji Katolickiej w naszej parafii. Członkom Akcji Katolickiej gratulujemy i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa w dalszej działalności.

5

Również w środę będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00. Zapraszamy również na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00.

7

Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla szkół z terenu naszej parafii odbędzie się w piątek 23.06.2023r. o 8.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu i Matce Bożej za przeżyty rok szkolny.

8

Z wielką radością informujemy, że wczoraj Ks. Bp Ordynariusz udzielił błogosławieństwa i ustanowił dla naszej parafii dwóch nowych szafarzy nadzwyczajnych Komunii św.: Panów: Lucjana Marszałka i Romana Lelito. Nowym szafarzom gratulujemy i dziękujemy za podjęcie się tej ważnej dla całej parafii posługi.

9

W sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10

Spotkania: wtorek – 19.15 – Chór; środa – 17.00 – DSM

11

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

12

Zapraszamy na 21. „Parafiadę”, która odbędzie się 02.07. na placu przy Zespole Szkół im. W. Orkana. Rozpoczynamy o 15.00, zakończenie o 22.00. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji, prosimy o pomoc finansową, można ofiarować fanty na loterię, ciasta i oczywiście zachęcamy do udziału w „Parafiadzie”. Szczegóły dotyczące parafiady będą podane w przyszłą niedzielę.

13

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach w dniach: 24 – 26 czerwiec 2023 organizuje pielgrzymkę do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej, Lublina, Zamościa i okolic. Całkowity koszt 600 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem tel. 509 877 736 do 18 czerwca.

14

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: czerwcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Boże Ciało

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved