XII Niedziela Zwykła

25.06.2023 r.

1

Dziękujemy wszystkim grupom działającym przy naszej parafii, wszystkim parafianom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji wizytacji kanonicznej.

2

W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów: Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego.

3

W piątek 30 czerwca o 19.00 – Msza św. przy kapliczce NSPJ nad Smolnikiem.

4

Od przyszłej niedzieli do ostatniej niedzieli sierpnia będzie zmieniony porządek niedzielnych Mszy św. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. A zatem porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 10.00, 11.30 i 16.00.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

6

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać. Dziękujemy rodzicom i młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania za dar ołtarza w wysokości 1500 zł. Będzie przeznaczony na cele parafialne.

7

Dziękujemy rodzinom z rejonu Potoczkówka, domy nad kościołem od P. Olszaków i domy od P. Smajdorów do P. Peciaków za troskę o naszą świątynię. W miesiącu lipcu prosimy o tę przysługę rodziny z regionu: Łążek, Brzeziny, domy nad kościołem od P. Peciaków.

8

W przyszłą niedzielę zapraszamy na XXI „Parafiadę”, pod hasłem: „Jesteśmy razem w zabawie, modlitwie i pracy dla parafii”. Rozpoczynamy o godz. 15.00 a zakończenie o 22.00. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko, nasza Parafialna Orkiestra, wokalista Sebastian Atrament. W programie także: zabawa taneczna z Zespołem Kalenica. Ponadto w programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. dmuchany zamek i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą i stoisko z domowymi ciastami. Będzie możliwość nabycia cegiełki, a następnie będą losowane Supercegiełki z atrakcyjnymi nagrodami. Prosimy o ciasta, które będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę po Mszy św. Ciasta te prosimy złożyć w sobotę w domu parafialnym w godz. 13.00 do 16.00. Gorąco zachęcamy do udziału w „Parafiadzie” i życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

9

Ogłoszenia społeczne:

* Alfa NZOZ Szpital Rehabilitacyjny w Klęczanach uprzejmie informuje, że od lipca 2023r. rozpoczyna świadczyć usługi rehabilitacyjne w zakresie Fizjoterapii Ambulatoryjnej i Oddziału Rehabilitacji Dziennej w ramach NFZ. Świadczenia będą udzielane bez kolejki oczekujących. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu: 18 443 36 15; 664 372 159 lub osobista w Przychodni w Klęczanach ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

*Przewodniczący Rady Gminy informuje o możliwości zgłaszania w terminie do 30 czerwca – kandydatów na 12 ławników do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu oraz 3 ławników do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu w tym 2 do Sądu Pracy.

*Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, serdecznie zapraszają na koncert laureatów, który odbędzie się w niedzielę 2 lipca o godz. 17.00 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. Wśród pięknie śpiewających dzieci z całej polski, wystąpią także Promyczki Dobra, a koncert będzie rejestrowany i emitowany na antenie TVP ABC. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których będą darmowe lody od firmy KORAL. Wejściówki są do zabrania ze stojaka z prasą katolicką , a szczegółowe informacje na stronie festiwalskowroneczek.pl

*Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

– na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

– oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl  

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

11

Z naszej parafii do wieczności odszedł śp. +Tadeusz Piotrowski; Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Bierzmowanie udzielone przez księdza biskupa Leszka Leszkiewicza

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved