XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022r.

Odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP

"Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem zachowaj mnie Boże, bo chronię się do Ciebie, mówię do Pana: «Ty jesteś Panem moim». Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, to On mój los zabezpiecza."

– Psalm Ps 16 (15)

1

Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP, połączoną z obchodami 70. rocznicy powstania naszej parafii. Z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy czyli zupełne lub częściowe darowanie kar za grzechy. Warunki uzyskania odpustu wypisane są u wejścia do kościoła. Wszystkim naszym miłym gościom i tym, którzy przybyli w pielgrzymce do naszej świątyni, życzymy wyproszenia wielu łask Bożych za pośrednictwem Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że nie ma dzisiaj Mszy św. o godz. 10.00, natomiast suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Sumę odpustową poprowadzi i kazanie wygłosi ks. bp Stanisław Salaterski, natomiast na pozostałych Mszach św. kazanie wygłosi o. Szczepan Hebda Redemptorysta.

2

Dzisiaj, przed kościołem wolontariusze Caritas rozprowadzają odpustowe serca z wizerunkiem naszej Patronki. Możemy je ofiarować osobom starszym i chorym lub tym, którzy nie mogli uczestniczyć w odpuście. Dziękujemy grupie parafian: Paniom i Panom za posprzątanie i przygotowanie placu wokół kościoła na uroczystość odpustową. Dziękujemy Paniom za ofiarowane ciasta na odpust. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia naszego odpustu parafialnego.

3

W środę przeżywamy  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego. Natomiast we wtorek wspominamy św. Ireneusza,
w sobotę Matkę Bożą Tuchowską – Ojcowie Redemptoryści zapraszają na Wielki Odpust Tuchowski w dniach od 01.07 – 10.07.2022r. – szczegóły na plakatach.

4

Ponadto w tym tygodniu przypada:

  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź  przed I piątkiem: w piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

5

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

8

Zapraszamy na 20. „Parafiadę”, pod hasłem: „Razem się modlimy, razem się bawimy”, a która odbędzie się 03.07.2022r. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Patronat honorowy objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski. Wystąpią Zespół Ludowy –„Świniarsko”, nasza parafialna Orkiestra, Zespół „Podegrodzcy Chłopcy” oraz Zespół „Oremus”. Ponadto w programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Główna nagroda loterii to elektryczna hulajnoga. Będzie również zwiedzanie dworu Morawskich od godz. 17.00
do 19.00, dmuchany zamek i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą i stoisko
z domowymi ciastami. Będzie możliwość nabycia cegiełki, a następnie będą losowane Supercegiełki
z atrakcyjnymi nagrodami. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o ciasta. Wypieki można przynieść do domu parafialnego w sobotę 02.07.2022r. do godz. 16.00. Ciasta te będą także rozprowadzane w niedzielę po każdej Mszy św. dopołudniowej. Gorąco prosimy o pomoc w organizacji i zachęcamy do udziału w „Parafiadzie”. Wszystkim życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

10

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: śp. +Wanda Król z Rdziostowa, której pogrzeb odbył się w środę i +Jerzy Kowalczyk, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Boże Ciało

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 228
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved