XIV Niedziela Zwykła

W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jana z Dukli w czwartek święto św. Benedykta – patrona Europy w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w sobotę św. Andrzeja Świerada
i Benedykta – patronów diecezji.

We wtorek 09.07.2024 r. przypada dla naszej parafii dzień Adoracji Eucharystycznej. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 6.30. Zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, aby w swoim planie dnia znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę
i adorację Najświętszego Sakramentu. Jeśli chcemy, żeby nam Pan Bóg błogosławił, ofiarujmy Mu również swój czas. Bóg czeka na nas. Czeka na CIEBIE! Grupy działające przy parafii mogą wybrać sobie odpowiedni czas i w sposób zorganizowany poprowadzić adorację.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Zapraszamy na XXII „Parafiadę”, pod hasłem: „Jesteśmy razem w zabawie, modlitwie
i pracy dla parafii”.
Parafiada odbędzie się na placu przed Zespołem Szkół. Program Parafiady jest następujący:

15.15 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca ŚWINIARSKO.

16.00 – Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Marcinkowic.

17.00– Występ Zespołu Dziecięcego PROMYCZKI DOBRA.

18.00 – Występ grupy wokalnej PODEGRODZCY CHŁOPCY.

19.00 – Losowanie nagród głównych loterii fantowej i Super Cegiełki oraz zabawa taneczna
z KAPELA ZBYRNI.

PONADTO: loteria fantowa, kiełbaski z grilla, kawa, ciasto i przysmaki KGW Rdziostów
i Marcinkowice, zabawy z animatorami, lody KORAL. Przed kościołem rozprowadzane są placki.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Przed kościołem możliwość nabycia albumu upamiętniającego pobyt Jana Pawła II na Sądecczyźnie, wydanego z ok. 25 rocznicy tego wydarzenia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. A dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Mieczysław Lorek, pogrzeb w środę o godz. 14:00, pomódlmy się za śp. + Mieczysława – wieczne odpoczywanie …

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia XIII Niedziela Zwykła