XIV Niedziela Zwykła

03.07.2022r.

"Niech cała ziemia chwali swego Pana. Z radością sławcie Boga, wszystkie ziemie, opiewajcie chwałę Jego imienia, cześć Mu wspaniałą oddajcie. Powiedzcie Bogu: Jak zadziwiające są Twe dzieła!"

– Psalm Ps 66 (65)

1

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Ponadto w tygodniu wspominamy w środę bł. Marię Teresę Ledóchowską, w czwartek I czwartek m-ca, w piątek św. Jana z Dukli.

2

W sobotę 09.07.2021r. dla naszej parafii przypada dzień adoracji eucharystycznej. Rozpoczęcie adoracji
po Mszy św. o godz. 6.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, aby w swoim planie dnia znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Jeśli chcemy,
żeby nam Pan Bóg błogosławił, ofiarujmy Mu również swój czas. Jezus czeka na nas. Czeka na CIEBIE!
Grupy działające przy parafii mogą wybrać sobie odpowiedni czas i w sposób zorganizowany poprowadzić adorację.

3

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

4

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

5

Dziękujemy rodzinom z rejonu Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy od P. Smajdorów
do P. Peciaków za troskę o naszą świątynię. W miesiącu lipcu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II.

6

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

7

Zapraszamy dzisiaj na 20. „Parafiadę”, pod hasłem: „Razem się modlimy, razem się bawimy”,
nad którą honorowy patronat objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski, rozpoczynamy o godz. 15.00. Wystąpią Zespół Ludowy –„Świniarsko”, nasza parafialna Orkiestra, Zespół „Podegrodzcy Chłopcy” oraz Zespół „Oremus”. Ponadto w programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Główna nagroda w loterii to elektryczna hulajnoga. Będzie również możliwość zwiedzania dworu Morawskich od godz. 17.00 do 19.00, dmuchany zamek i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą i stoisko z domowymi ciastami. Będzie możliwość nabycia cegiełki, a następnie będą losowane Supercegiełki z atrakcyjnymi nagrodami. Przed kościołem panie rozprowadzają domowe wypieki, można również zakupić cegiełkę. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na nagłośnienie kościoła. Możliwość parkowania samochodów będzie przy Szkole Podstawowej, na stacji paliw i za torami, przy boisku sportowym. Niestety nie będzie możliwości zaparkowania przy Zespole Szkół. Gorąco zachęcamy do udziału w „Parafiadzie” i życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

8

Pielgrzymka LSO, KSM i DSM do Łagiewnik we wtorek – 05.07. wyrusza o godz. 05:20 z parkingu nad kościołem. Koszt wyjazdu to tylko symboliczne 10 zł. Przy okazji dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dzięki którym udało się pokryć prawie całość kosztów wyjazdu, tym, którzy dostarczyli nam swoje domowe wypieki na kiermasz, którzy pomogli nam kroić ciasta i pakować do pojemników, oraz Parafialnemu Oddziałowi Caritas. Ministrantów, lektorów i DSM zachęcamy do zabrania swoich strojów, LSO będzie mogło podjąć służbę liturgiczną na Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego, którą o godzinie 08:00 będzie sprawował ks. Łukasz w intencji pielgrzymów, ofiarodawców oraz o świętość rodzin naszej parafii. Mszę można będzie oglądać przez transmisję na sanktuaryjnym kanale You Tube. W Łagiewnikach jest przewidziany jednodaniowy obiad, po którym odwiedzimy Centrum Jana Pawła II i krakowskie ZOO.

9

Ogłoszenie społeczne:

  • Ośrodek Zdrowia „Alfa” w Klęczanach informuje o możliwości korzystania z pomocy psychologicznej
    i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży do 21 roku życia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Przychodnią w Klęczanach.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”..

11

Z naszej parafii do wieczności odszedł śp. +Paweł Urban, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek
o godz.15.00. Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Odpust Parafialny

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved