XIX Niedziela Zwykła

13.08.2023 r.

1

Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2

W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Maksymiliana Marię Kolbego, w czwartek św. Jacka.

3

We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.30 i 16.00. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe, powstrzymajmy się w tym dniu od niekoniecznych prac i zadbajmy o uczestnictwo na Eucharystii. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św., przynieśmy ze sobą zioła, kwiaty i inne plony ziemi jako podziękowanie Bogu za te dary.

4

W środę prze Mszą św. wieczorną nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

6

Ogłoszenie społeczne:

  • Do dnia 4 września 2023 r. można zgłaszać kandydatów na członków rad powiatowych izb rolniczych do komisji okręgowej która mieści się w Urzędzie Gminy w Chełmcu – pokój nr 5. W dniu 24 września 2023 r. od 8:00 do 18:00 odbędą się wybory do rad powiatowych małopolskiej izby rolniczej w Urzędzie Gminy w Chełmcu – sala posiedzeń. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Gminy Chełmiec lub u koordynatora wyborów w Gminie Chełmiec.

7

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Nasza Wiara”, „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom odpoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia Przemienienie Pańskie

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved