XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022r.

"Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie, kto zamieszka na Twej górze świętej? Ten, kto postępuje nienagannie, działa sprawiedliwie i mówi prawdę w swym sercu."

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Szymona z Lipnicy, w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidę – patronkę Europy.

W środę zapraszamy na nabożeństwo nowennowe o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, natomiast w czwartek od godz. 18.30 do 20.00.

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego
oraz za złożoną dziś składkę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać.

Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w miesiącu lipcu ponoszą parafianie z Łążku, Brzezin, domów nad kościołem od pp. Peciaków oraz Granicy cz. II.
Prosimy o dalszą pomoc finansową.

Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na 40 Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia 2022r. Pielgrzymka wraca do dawnej 9-dniowej formy.
Ze względów pandemicznych może pojawić się problem z noclegami w domach, dlatego prosimy o zabranie namiotów. Koszt pielgrzymki to 150 zł od pierwszej i drugiej osoby z domu, trzecia osoba płaci 100 zł, natomiast dzieci do klasy 8 SP włącznie płacą 20 zł. Zapisy w zakrystii do 05.08.2022r. Zachęcamy również
do duchowego pielgrzymowania poprzez złożenie swojej intencji na kartce, którą pątnicy zaniosą
do Częstochowy.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” a w nim ciekawy artykuł o naszej parafii, dotyczący jubileuszu 70-lecia jej powstania, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XV Niedziela Zwykła