XVI Niedziela Zwykła

23.07.2023 r.

Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacyjnym: 7.00; 10.00; 11.30 i 16.00. Nie ma Mszy św. o 8.30.

W tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – św. Kingi, patronki diecezji;
  • we wtorek – św. Jakuba Apostoła,
  • w środę – św. Joachima i Annę rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę – św. Marty, Marii i Łazarza.

We wtorek 25 lipca przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

W przyszłą niedzielę 30 lipca w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy, trwający do 6 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” – to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się  17 – 25.08.2023 r. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w parafii – u nas w zakrystii bądź w kancelarii do 6 sierpnia, a potem u przewodnika Grupy 20 ks. Bartłomieja Musiała w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a każda kolejna 100 zł. Każde dziecko z rodziny w wieku szkoły podstawowej płaci 75 zł resztę dopłaca Caritas. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 13 sierpnia o godz. 16.00 w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Akcja Katolicka planuje wydać kalendarze na rok 2024 z przedstawieniem twórczości dziecięcej: plastycznej, literackiej bądź innej nadającej się do pokazania fotograficznego. Serdecznie prosimy o  nadsyłanie zdjęć na adres mailowy Naszej Wiary.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XV Niedziela Zwykła