XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021r.

"Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie, pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, orzeźwia moją duszę."

– Psalm (Ps 23 (22)

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidę – patronkę Europy, w sobotę św. Kingę – patronkę diecezji tarnowskiej.

W niedzielę 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.
Z tej racji w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców.

W środę zapraszamy na nabożeństwo nowennowe o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00.

Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w miesiącu lipcu ponoszą parafianie z Łążku, Brzezin, domów nad kościołem od pp. Peciaków oraz Granicy cz. II.
Prosimy o dalszą pomoc finansową, ponieważ dotychczas ofiarę złożyło tylko 6 rodzin..

Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego oraz
za złożoną dziś składkę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać.

*próba orkiestry we wtorek i piątek o godz. 18.30.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
A dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat – Apel…..

W związku z apelem Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po każdej  Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia