XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021r.

"Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze. Aby na ziemi znano Jego drogę, Jego zbawienie wśród wszystkich narodów."

– Psalm (Ps 67 (66)

Dzisiejsza I niedziela sierpnia rozpoczyna miesiąc abstynencji od alkoholu. Zachęcamy wszystkich
do podejmowania dobrowolnych postanowień abstynenckich.

W tym tygodniu wspominamy w środę św. Jana Marię Vianneya. Natomiast w przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

W piątek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, suma odpustowa w bazylice św. Małgorzaty
w Nowym Sączu o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz. Zapraszamy do udziału.

Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się
o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzamy Boskiemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

6. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy rodzinom z rejonu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II.
za troskę o nasz kościół. A w miesiącu sierpniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu Domy nad stacją.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne, za ofiary na sprzątanie naszego kościoła, przekazane tradycyjnie
lub drogą przelewu internetowego. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki dla poszkodowanych przez powódź w Niemczech, Belgii i Holandii, których suma wyniosła 3620 zł.  Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: sierpniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, natomiast dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XVII Niedziela Zwykła