XXI Niedziela Zwykła

22.07.2021r.

"Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą."

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Bartłomieja, w piątek św. Monikę, w sobotę św. Augustyna.

W czwartek przeżywamy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. wieczorna w Kaplicy Dworskiej
o godz. 18.00. Z tej racji w tym dniu nie będzie Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia i za ofiary złożone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie i Tarnowie.
Bóg zapłać.

Ojciec Gabriel składa serdeczne podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby jego parafii w Nikaragui.

*we wtorek i piątek próba orkiestry parafialnej o godz. 18.30.

Ogłoszenia społeczne:

Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic i Rdziostowa organizuje w dniu 05.09.2021r. wyjazd na dożynki
do Częstochowy. Chętni na wyjazd mogą się zgłosić do zakrystii lub do P. Katarzyny Bobak.

Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 29.08.2021r. o godz. 17.00 na placu przy Zespole Szkół odbędzie się „Piknik Rodzinny” podczas, którego wystąpi nasza parafialna Orkiestra z Marcinkowic, Zespół Regionalny Niskowioki. Ponadto w programie loteria fantowa,  zwiedzanie dworu Morawskich od godz. 17.00 do 19.00, konkurs piosenki dla dzieci, zamek dmuchany i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą
i stoisko z domowymi ciastami.  W imieniu organizatorów prosimy, aby fanty na loterię składać do środy. Wypieki będzie można przynieść do domu parafialnego w sobotę 28.08.2021r. do godz. 16.00. Ciasta te będą także rozprowadzane w niedzielę po każdej Mszy św. dopołudniowej. W czasie pikniku będzie też możliwość skorzystania ze szczepienia przeciw Covid–19 i będą dostępne wszystkie rodzaje szczepionek.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku rodzinnym.

Dzisiaj rozpoczął się Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu i potrwa do niedzieli 29.08.2021r. Szczegóły na plakacie w gablocie przy kościele.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, natomiast dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XX Niedziela Zwykła