XXII Niedziela Zwykła

28.08.2022r.

"Ty, dobry Boże, biednego ochraniasz Sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem, i rozkoszują radością. Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu, bo Pan Mu na imię."

– Psalm Ps 68 (67)

1

Dzisiaj przypada niedziela synodalna pamiętajmy o modlitwie w intencji Synodu.

2

W tygodniu wspominamy w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzcielna, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego – papieża.

3

Ponadto w tym tygodniu przypada *I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy oraz *I sobota miesiąca. Zachęcamy  do spowiedzi wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych. Spowiedź w środę i w piątek od 17.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 14.00 – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

4

W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

5

Zapraszamy na codzienną adorację od godz. 17.00, a w czwartki od 18.30 do 20.00.

6

W czwartek zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny i katechetyczny o godz. 8.30, podczas której będziemy modlić się o Boże błog., potrzebne łaski i ustrzeżenie od nieszczęść w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

7

Można nabywać w zakrystii książkę o naszej parafii autorstwa ks. Sebastiana: Pod Sercem Maryi. Koszt jednego egzemplarza wynosi 70 zł.

8

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane tradycyjnie lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia.

9

Dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad stacją za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. We wrześniu  o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki,  Domy pod dębami.

10

Wyjazd na Dożynki Jasnogórskie w niedzielę 04.09.2022r. o godz. 4.30 z parkingu parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca i zachęcamy do udania się na tę pielgrzymkę.

11

Organizatorzy uroczystości patriotycznych upamiętniających Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców Oddziału „Żandarmeria” oraz Kapelana Polski Podziemnej ks. Władysława Gurgacza TJ zapraszają do udziału w tych uroczystościach w sobotę 3 września o godz. 12.00 na  Hali Łabowskiej.

12

Ochotnicza Straż Pożarna w Klęczanach i Sołectwo Klęczany zapraszają na „Piknik Rodzinny” – dzisiaj od godz. 14.00 – 20.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Klęczanach oraz na boisku za Przedszkolem „Kraina Przedszkolaka” w Klęczanach. W programie wiele atrakcji.

13

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w naszej parafii życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Pod Sercem Maryi

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved