XXIII Niedziela Zwykła

Obchodzimy dzisiaj w naszej Diecezji Tarnowskiej uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki diecezji. Dzisiaj także po Mszach Św. przedpołudniowych poświęcenie ziarna siewnego.

W tygodniu wspominamy:

•  sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w środę po Mszy św. od 18.30 do 20.00.

Od przyszłej niedzieli tj. 15.09. rozpoczyna się Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej i będzie trwał do 22.09. Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Pragniemy przypomnieć, że kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku –przez godzinę po Mszy św. wieczorowej. Przed południem kancelaria jest zamknięta.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać dożynki parafialne, połączone z Jubileuszem 30 – lecia powstania naszej Orkiestry Parafialnej. Po Mszy św., na placu przed kościołem zostanie uformowany korowód składający się z zaproszonych na jubileusz orkiestr, z wieńcem dożynkowym oraz uczestników Mszy św.  i udamy się wszyscy pieszo w korowodzie jubileuszowym do hali przy Powiatowym Centrum Sportu. Po przybyciu na miejsce, będzie miała miejsce agapa – poczęstunek dla wszystkich, przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Koncert Jubileuszowy, który zastanie zakończony wspólnym występem zaproszonych orkiestr w Wielkim Finale ok. godz. 13.15.

W poniedziałek o 18.30 spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Akcja Katolicka jest to stowarzyszenie skupiające ludzi świeckich, wierzących, które ma być odpowiedzią na współczesne tendencje walki z Bogiem, religią i Kościołem. Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna sytuacja w naszej Ojczyźnie, Kościele do członkostwa w tym stowarzyszeniu.

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne, przekazane w sposób tradycyjny lub przez przelew internetowy.

Kolejna edycja kursu dla narzeczonych przygotowującego do przyjęcia sakramentu małżeństwa odbędzie się w dniach 20 – 22 września (piątek – niedziela) w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego “U Karoliny” w Nowym Sączu przy ul. Kunegundy 12 A. Kurs połączony jest z dniem skupienia. Chętnych prosimy o kontakt mailowy ukaroliny@gmail.com

Spotkanie LSO (ministrantów i lektorów) w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 11.00

Próby chóru parafialnego w bieżącym sezonie będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 19.00.

Ogłoszenie społeczne:

Sołtys oraz Rada Sołecka wsi Rdziostów informuje, że w dniu 14.09.2024 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział środków na 2025 rok oraz sprawy bieżące wsi.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Poprzednia XXII Niedziela Zwykła