XXIII Niedziela Zwykła

05.09.2021r.

"Bóg wiary dochowuje na wieki, uciśnionym wymierza sprawiedliwość, chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych."

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ponadto w środę  wspominamy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

Dzisiaj jest odpust w Trzetrzewinie ku czci Matki Bożej Pocieszenia – suma odpustowa o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę odpust w Chomranicach ku czci Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Informujemy, że od 01.09.2021r. Kancelaria Parafialna czynna jest od wtorku do piątku: rano 30 min.
po Mszy św., wieczorem 60 min. po Mszy św. Do chorego o każdej porze
.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne oraz za ofiary przekazane drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia oraz za złożone dziś ofiary do puszek na wsparcie mieszkańców Afganistanu. Bóg zapłać.

• wtorek i piątek o godz. 19.30 próby orkiestry parafialnej – prosimy o niezawodne przybycie muzyków
    na próbę. Pan Dyrygent ogłasza nabór chętnych do grania w orkiestrze i zaprasza chętnych do kontaktu z nim.
  • czwartek o godz. 18.00 kandydaci do s. bierzmowania z kl. VIII z rodzicami,
  • piątek o godz. 18.00 KSM junior.

LSO Diecezji Tarnowskiej zaprasza ministrantów z Szkół Podstawowych na Dni Formacji LSO do Ciężkowic
w dniach od 24.09 do 26.09.2021r., koszt 130 zł. Zapisy w zakrystii lub na stronie internetowej.

Ogłoszenia społeczne:

• Sołtys wsi Marcinkowice informuje, że 17.09.2021r. o godz. 18.00 w SP w Marcinkowicach, obędzie się zebranie wiejskie, celem którego będzie podział środków budżetu na rok 2022.
  • Gminne Biuro Spisowe w Chełmcu przypomina wszystkim mieszkańcom, że do 30.09.2021r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców. Osoby, które nie dopełniły tego obowiązku mogą to uczynić
    pod nr tel. 22 279 99 99 lub za pomocą strony internetowej GUS.
  • Wójt Gminy Chełmiec informuje, że od 01.09.2021r. do 31.10.2021r. na terenie Gminy Chełmiec będzie przeprowadzona inwentaryzacja źródeł ciepła przez wydelegowane do tego zadania osoby, które będą posiadać odpowiednie identyfikatory wydane przez Urząd Gminy Chełmiec.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: W tym tygodniu numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej w cenie 10 zł. Ponadto wrześniowy
nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXII Niedziela Zwykła