XXV Niedziela Zwykła

1

W tygodniu wspominamy:

  • środa – św. Wincentego a Paulo,
  • czwartek – św. Wacława,
  • piątek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

2

W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, ponadto zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w domu, a także do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele.

3

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W październiku w czwartki z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

4

We czwartek 28.09.2023 r. o godz. 15.00 gromadzimy się na ulicach naszej parafii na modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: na Rdziostowie przy „Białej Kapliczce”; Marcinkowice przy kapliczce św. Antoniego koło Starej Szkoły; Klęczany – kapliczka NSPJ nad Smolnikiem. Przez tę modlitwę będziemy prosić Boga o miłosierdzie i przebaczenie popełnianych grzechów, o pokój dla świata, o uchronienie od nieszczęść nam grożących, ocalenie dzieci i młodzieży od zgorszenia, o powołania do służby Bożej. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy, również poza wyznaczonymi miejscami, przy tak licznych kapliczkach naszej parafii, niech zbiorą się mieszkańcy o 15.00 i odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu. A w miesiącu październiku o tę pomoc prosimy mieszkańców z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy. Dziękujemy również za 10 ofiar indywidualnych.

6

Spotkania:

  • Próba chóru: wtorek 19.00 – basy i alty; i czwartek o godz. 19.00 – całość chóru;
    DSM: Poniedziałek 17:00;
  • KSM: Piątek 19.00;
  • Sobota: Lektorzy 9:15; Ministranci 10:15.

7

Uczniów klasy 8, przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy we środę na Mszę Świętą o godzinie 18:00, a po niej spotkanie organizacyjne.

8

Uczniów klasy 3, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy we czwartek na Mszę Świętą o godzinie 18:00, a po niej na spotkanie organizacyjne.

9

Tradycyjna Procesja Różańcowa w pierwszą niedzielę października wyruszy po raz 34 ulicami Nowego Sącza. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz.18.00. Następnie odwiedzając kościoły około godz. 21.00 dotrze do kościoła Matki Bożej Niepokalanej na Millenium. Nabywając lampiony przed procesją można będzie wesprzeć wydawnictwo Promyczek dobrowolną ofiarą.

10

W niedzielę 24 września rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez różne podmioty (kolędnicy misyjni, różni ofiarodawcy). Akcja przewidziana jest do końca października 2023 r. W związku z tą akcją w naszym domu parafialnym będzie przeznaczony na te urządzenia specjalny pojemnik.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXIV Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved