XXV Niedziela Zwykła

W związku z wielką powodzią na południowo – zachodniej części naszej Ojczyzny dzisiaj Caritas Polska i Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz powodzian.

OSP Krasne Potockie organizuje zbiórkę dla powodzian w dniach 23 – 25 września 2024 r. Można składać:

• żywność długoterminową, środki czystości, środki higieny osobistej, opatrunki, wodę butelkowaną, łopaty i miotły.

W tygodniu wspominamy:

• poniedziałek – św. Ojca Pio;
  • Piątek – św. Wincentego á Paulo;
  • sobota – św. Wacława.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w środę o 18.30 do 20.00.

W sobotę 28.09.2023 r. o godz. 15.00 gromadzimy się na ulicach naszej parafii na modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: na Rdziostowie przy „Białej Kapliczce”; Marcinkowice przy kapliczce św. Antoniego koło Starej Szkoły; Klęczany – kapliczka NSPJ nad Smolnikiem. Przez tę modlitwę będziemy prosić Boga o miłosierdzie
i przebaczenie popełnianych grzechów, o pokój dla świata, o uchronienie od nieszczęść nam grożących, ocalenie dzieci i młodzieży od zgorszenia, o powołania do służby Bożej. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy, również poza wyznaczonymi miejscami, przy tak licznych kapliczkach naszej parafii, niech zbiorą się mieszkańcy o 15.00 i odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

• próba chóru: poniedziałek i czwartek o godz. 19.15;
  • piątek o godz. 19.00 KSM,
  • sobota o godz. 10.00 ministranci, na spotkanie zapraszamy także chłopców, którzy chcieli by wstąpić w szeregi ministrantów,
  • o 11:00 DSM, zapraszamy także dziewczynki, które chciałyby dołączyć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Dziękujemy ofiarodawcom, Kołom Gospodyń, sponsorom, młodzieży za pomoc
w przyjęciu wczoraj pielgrzymów do Limanowej. Dziękujemy również za 4 ofiary indywidualne.

Do użytku zostaje oddana nowa toaleta, na zewnątrz kościoła, w miejscu starej, koło miejsc parkingowych przy domu parafialnym. Będzie otwarta w niedziele. Dziękujemy Panom, którzy pracowali przy remoncie tej toalety, za poświęcony własny czas na prace murarskie, wykończeniowe, hydrauliczne, elektryczne.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Poprzednia XXIV Niedziela Zwykła