XXV Niedziela Zwykła

19.09.2021r.

"Wybaw mnie, Boże, w imię Twoje, mocą swoją broń mojej sprawy. Boże, słuchaj mojej modlitwy, * nakłoń ucha na słowo ust moich."

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Synodalna. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.
Jest to również Dzień Modlitw o Trzeźwość, w którym odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.

W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. męczenników Andrzeja Kim Taeegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we wtorek św. Mateusza, w czwartek św. Ojca Pio.

Przypominamy, że dziś w domu parafialnym, podczas parafialnego święta plonów, można skorzystać z szczepienia przeciw Covid-19 – punkt szczepień czynny od 10.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę odpust w  Niskowej ku czci św. Stanisława Kostki.

Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu pielgrzymów. Młodzieży z KSM-u, mieszkańcom bloków przy Zespole Szkół i tym wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe i pieniądze. Bóg zapłać.

Dziękujemy za 12 ofiar indywidualnych i przekazanych drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

Przypominamy, że w miesiącu wrześniu odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia ponoszą mieszkańcy z rejonów: Stacja i Grodzisko, Marcinkowice Centrum, Dąbrówki i Domy pod Dębami. Bardzo prosimy o  dalszą pomoc finansową.

• wtorek i piątek o godz. 19.30 próby orkiestry parafialnej. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie się chętnych do gry w Orkiestrze Parafialnej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panem Dyrygentem,
  • wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru. Chórzystów prosimy o niezawodne przybycie.
  • środa o godz. 17.00 DSM. Bardzo prosimy wszystkie dziewczęta z Marcinkowic, Rdziostowa i Klęczan,które chcą służyć Maryi o przyjście na spotkanie,
  • piątek o godz. 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne:

• Informujemy, że w piątek 17.09.2021r. pewnej osobie zaginęła duża kwota pieniędzy. Uczciwego znalazcę bardzo prosimy o kontakt z parafią.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: wrześniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Rolników” w cenie 25 zł i kalendarz ścienny w cenie 10 zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Teresa Olszak z Rdziostowa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Różaniec za zmarłą dziś i w poniedziałek w kaplicy na Rdziostowie o godz. 18.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu, Dobru Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXIV Niedziela Zwykła