XXVI Niedziela Zwykła

We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, ponadto zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w domu, a także do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W październiku w środy z racji nabożeństwa różańcowego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

W tygodniu wspominamy:

• poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i dok. Kościoła;
  • wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
  • środa – św. Aniołów Stróżów;
  • piątek – św. Franciszka z Asyżu,
  • sobota – św. s. Faustynę Kowalską.

W tym tygodniu przypada I czwartek – dzień modlitw za kapłanów i powołania do służby Bożej;
w tym dniu również Arcybractwo NSPJ spotka się na wspólnej modlitwie i adoracji w kościele
o godz. 17.00; I piątek miesiąca – dzień wynagradzania za grzechy popełnione przeciw NSPJ oraz dzień modlitwy za misje święte. Zapraszamy do spowiedzi św.: w czwartek i piątek od 17.00. Do chorych udamy się w piątek od 13.00. Prosimy zgłosić chorych do zakrystii.

W I sobotę października na godz.18.00 zapraszamy wszystkich na ostatnią w tym roku procesję różańcową. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św., młodzież – kandydatów do bierzmowania. Najpierw będzie Msza św., potem udamy się w procesji wokół kościoła odmawiając różaniec. Nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą św.

Tradycyjna procesja różańcowa w pierwszą niedzielę października wyruszy po raz 34 ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz. 18.00. Następnie odwiedzając kościoły naszego miasta około godz. 21.00 dotrze do kościoła Matki Bożej Niepokalanej na Millenium. Nabywając lampiony przed procesją można będzie wesprzeć wydawnictwo Promyczek dobrowolną ofiarą.

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu.
A w miesiącu październiku o tę pomoc prosimy mieszkańców z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, domy koło kaplicy. Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

Próby całościowe chóru w poniedziałek i czwartek o godz. 19:15. Przypominamy, że wciąż trwa nowy nabór osób do poszczególnych głosów chóru. Chór jest doskonałą szkołą umuzykalnienia się
i większej wrażliwości na piękno muzyki.

• uczniów klas 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami, zapraszamy
    w środę 02.10.2024 r. na różaniec, Mszę Świętą o godz. 18:00 i krótkie spotkanie organizacyjne po Mszy Świętej w domu parafialnym.
  • KSM w piątek o godz. 19:00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy nr „Naszej Wiary”, Jest też do nabycia „Kalendarz Rolników, Sadowników, Pszczelarzy” w cenie 30 zł, kalendarz ścienny – 10 zł.

Poprzednia XXV Niedziela Zwykła