XXVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. Starajmy się, pamiętać w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Misje św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie.

W środę Nowenna do MBNP. Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W tygodniu wspominamy:

• wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziew. i dok. Kościoła,
  • środa – św. Jadwigę Śląską,
  • czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego,
  • piątek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.

W poniedziałek przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela w naszej modlitwie pamiętajmy o żyjących i zmarłych naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach szkół.

Pod chórem znajdują się przygotowane formularze z wypominkami listopadowymi
i rocznymi. Prosimy o wyraźne wpisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli. Wspólna modlitwa Kościoła jest wielką pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• poniedziałek i czwartek o godz. 15 próba chóru,
  • piątek o godz. 18.30 KSM Junior – zapraszamy na to spotkanie chętnych do dołączenia w szeregi KSM z klas
    7 i 8. 19.30 KSM – na to spotkanie również zapraszamy chętną młodzież z szkół średnich
    i studentów, którzy poprzez formację chrześcijańską, wspólne spotkania i rozmowy, chcieli by zdobyć szerszy ogląd na otaczającą ich rzeczywistość.
  • sobota o godz. 11.00 DSM – na to spotkanie zapraszamy również dziewczynki, które chciały by dołączyć do DSM i prowadzić siebie i innych przez Maryję do Jezusa.

W przyszłą niedzielę pod chórem zostaną wystawione koperty z listami napisanymi przez młodych z klas ósmych, którzy proszą w nich o modlitwę, aby czas przygotowania do bierzmowania przyniósł im dobre owoce. Każdy, kto zabierze list, proszony jest o modlitwę w intencji danej osoby do czasu przystąpienia przez nią do bierzmowania.

Ogłoszenie społeczne:

• Od środy na terenie naszej parafii będzie pracował kominiarz, który dokonuje corocznych przeglądów i czyszczeń kominiarskich.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest do nabycia bardzo ciekawie zrobiony dodatek do Gościa Niedzielnego o bł. Kapłanie Jerzym Popiełuszce; jest także „Kalendarz Sadowników, Rolników i Pszczelarzy”.

Poprzednia XXVII Niedziela Zwykła