XXVIII Niedziela Zwykła

10.10.2021r.

"Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca. Powróć, Panie, jak długo będziesz zwlekał? Bądź litościwy dla sług Twoich!"

Dziś po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przyszła niedziela decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza jest Niedzielą Synodalną,
tak aby w ten sposób połączyć otwarcie etapu diecezjalnego Synodu Biskupów (2021-2023) z comiesięczną Niedzielą Synodalną w ramach V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W tygodniu wspominamy w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresę od Jezusa, w sobotę
św. Jadwigę Śląską. Ponadto w czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej w naszej modlitwie pamiętajmy o naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach szkół.

W przyszłą niedzielę zapraszamy najmłodszych parafian na Mszę św. dla dzieci o godz. 11.30.

Zbliża się miesiąc listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Piękną tradycją są wypominki listopadowe i roczne. Pod chórem znajdują się kartki, które można zabrać do domu i wpisać na nich swoich bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych. A przy wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św., przed  którą chcemy, aby nasi zmarli byli wypominani.

Dziękujemy za 4 ofiary przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać.

• dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej,
  • poniedziałek o godz. 18.30 Akcja Katolicka – Kwadrans Biblijny poświęcony rozważaniu psalmów 33 i 34,
  • wtorek o godz. 19.30 próba dla nowych członków chóru i czwartek o godz. 19.00 całościowa próba chóru,
  • środa o godz. 18.30 zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów,
  • piątek o godz. 16.00 próba scholi parafialnej, na którą zapraszamy dzieci chętne do śpiewu,
  • piątek o godz. 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Rolników”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXVII Niedziela Zwykła