XXX Niedziela Zwykła

1

W dzisiejszą niedzielę wspominamy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

2

Od dzisiaj ze względu na zmianę czasu Msze św. wieczorem, w dni powszednie będą o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych, zapraszamy do przyjścia dzieci z uzupełnionymi planszami, wtedy też będzie można otrzymać brakujące naklejki.

3

We wtorek od 16.00 będzie możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze się nie wyspowiadali o skorzystanie z tej możliwości.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a we czwartki po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

5

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 10.00, nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 16.00. Nabożeństwo żałobne na cmentarzu rozpocznie się o godz. 13.00 przy grobach Legionistów. Po procesji żałobnej Msza św. w kaplicy cmentarnej. W uroczystość Wszystkich Świętych u bramy naszego cmentarza będzie przeprowadzana tradycyjna zbiórka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również na cmentarzu w Rdziostowie będzie sprawowane nabożeństwo żałobne, które rozpocznie się o godz. 13.00.

6

We czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30 i 17.00. O godz. 10.00 Msza św. w Kaplicy Dworskiej. Różaniec żałobny połączony z wypominkami będzie odprawiany do końca miesiąca listopada; w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele przed Mszą św. o godz.16.00.

7

W Dzień Zaduszny Arcybractwo NSPJ zaprasza na Mszę św. do Kaplicy Dworskiej o godz. 19.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakacie.

8

Przypominamy, że w listopadzie w dniach od 1 do 8 można zyskać odpust zupełny, ofiarować go za zmarłych, i w ten sposób możemy pomóc duszom czyśćcowym. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki:

 • spowiedź sakramentalna,
 • Komunia św.,
 • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
 • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
 • wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami).

9

W tygodniu przypada:

 • I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne,
 • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy oraz
 • I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od 16.00. Wyjazd do chorych od 13.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

10

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne z ubiegłego tygodnia.

11

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu październiku. W miesiącu listopadzie o tę przysługę prosimy rodziny z rejonów Stawiska i Drzykowa.

12

Spotkania:

 • wtorek o godz. 19.00 – całościowe próby chóru,
 • piątek o godz. 19.00 – KSM,
 • sobota o godz. 9:45 – aspiranci; o godz. 10:15 – ministranci; o godz. 11:00 – DSM

13

W Niedzielę 5 listopada rusza VI edycja akcji „Polak z sercem”. Z tej okazji w tym dniu młodzież z naszej parafii, będzie zbierać datki dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

14

Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, młodzież z KSM rozprowadza znicze, zakupując znicz u naszej młodzieży wspieramy działalność młodzieży przy naszej Parafii.

15

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

16

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. + Robert Fikiel i śp. + Krystyna Maśnica. Wieczne odpoczywanie ….

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXIX Niedziela zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 126
 • 195 668
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved