XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021r.

"Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem, to On mój los zabezpiecza. Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje."

Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu oraz Panie z Caritas rozprowadzają tradycyjne chlebki miłosierdzia. Minimalna ofiara wynosi 5 zł.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostania niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
i Liturgicznej Służby Ołtarza, które przez swoją pracę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii zasługują na uznanie i wdzięczność. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę odbędzie się również zbiórka do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Elżbietę Węgierską, a także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za 4 ofiary  indywidualne z ubiegłego tygodnia, za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne
i te złożone do puszek. Bóg zapłać.

Dziękujemy Panom Waldemarowi, Zbigniewowi, Marcinowi  Kuźmom, Wiesławowi Kocębie, Andrzejowi Kwiatkowskiemu, Henrykowi  Jopowi, Tadeuszowi Lisowi za zorganizowanie sprzętu i pomoc przy pielęgnacji drzew wokół kościoła. Bóg zapłać.

• poniedziałek o 16.15 Ruch Światło Życie dla kl. 8,
  • poniedziałek o 18.00 Akcja Katolicka – obecność obowiązkowa ze względu na omówienie ważnych spraw,
  • wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru,
  • środa o 16.00 DSM a po Mszy św. zebranie  Caritas,
  • piątek o 16.00 scholka parafialna,
  • piątek o 17.30 Ruch Światło Życie dla kl. 5, 6 i 7,
  • piątek o 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne: Zakład kominiarski Dawida Górowskiego informuje, iż od wtorku przez okres tygodnia odbędą się coroczne przeglądy kominiarskie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, który rozprowadzany
jest w kiosku, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Władysław Turski, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXII Niedziela Zwykła