I Niedziela Adwentu

27.11.2022r.

Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu.

Z listu do Rzymian

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu. Od jutra zapraszamy na Roraty. O godz. 6.00 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 Msza św. z krótką homilią. Przypominamy, że dzieci, które będą obecne na roratach gromadzą się w przedsionku kościoła, skąd celebrans poprowadzi je przed stopnie ołtarza. Codziennie losowanie żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Każdego dnia będą rozdawane naklejki, którymi trzeba uzupełnić adwentowy paszport.

W poniedziałek przypada 13. rocznica świeceń biskupich biskupa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.

Z radością informujemy, że nasza parafianka Pani Małgorzata Mordarska – Duda została w ubiegłą niedzielę odznaczona przez Biskupa Ordynariusza diecezjalnym medalem Dei Regno Servire za pomoc w ratowaniu i odnawianiu wielu zabytkowych obiektów sakralnych – kościołów i kaplic na terenie Diecezji Tarnowskiej i innych. Gratulujemy.

W tym tygodniu wspominamy we środę – św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego. Solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę św. w dniu imienin.

W tym tygodniu przypada również:

• I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
    o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od 16.00. Prosimy, aby w czwartek przyszły przede wszystkim dzieci i młodzież do spowiedzi, tak aby w piątek nie było długich kolejek do konfesjonału, ponieważ jest nas o jednego kapłana mniej.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 13.00 – prosimy zgłosić chory w zakrystii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

W sobotę w Chomranicach o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji górników, pracowników Kopalni Surowców Skalnych i ich rodzin z okazji tradycyjnego święta Barbórki.

Również tego roku uzbierało się bardzo dużo wypominek, będą one podzielone tak jak do tej pory na części A, B, C i odczytywane cyklicznie w poszczególne niedziele.

Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać Chlebki Miłosierdzia – ofiara 9 zł i Wigilijne świece – małe – ofiara 9 zł, duże – 24 zł. Dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

Dziękujemy za 2 ofiary  indywidualne z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Dziękujemy  rodzinom z rejonu Stawiska i Drzykowa za materialne wsparcie i troskę o naszą świątynię.
W miesiącu grudniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonów Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły

• wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru;
  • środa o godz. 16.00 – DSM;
  • piątek o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia <strong>XXXIV Niedziela Zwykła</strong>