XXXIV Niedziela Zwykła

02.10.2022r.

"Idźmy z radością na spotkanie Pana, Ucieszyłem się, gdy mi powiedziano: «Pójdziemy do domu Pana».Już stoją nasze stopy w twoich bramach, Jeruzalem."

– Psalm Ps 122 (121)

1

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten jest również patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, dziękując im za pracę i zaangażowanie dla naszej parafii.

2

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego ostatecznego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Zachęcamy dzieci z klas młodszych do przygotowania sobie roratnich lampionów i już dziś zapraszamy na poranne roraty. Są jeszcze do nabycia gotowe lampiony w sklepiku parafialnym.

3

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; we wtorek – św. Cecylię; w czwartek – męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

5

Dziękujemy za  7 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia, oraz za ofiary złożone do puszek. Bóg zapłać.

6

Dzisiaj KSM rozprowadza przed kościołem domowe wypieki, ofiara za nie przeznaczona jest na działalność KSMu.

7

Od przyszłej niedzieli, przez wszystkie niedziele Adwentu, w sklepiku parafialnym lub w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji będą wyrazem wdzięczności za trud pracy i służenia naszej wspólnocie parafialnej przez Panów Organistę i Kościelnego.

8

W przyszłą niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać Chlebki Miłosierdzia i Wigilijne świece – ofiara 9 zł, dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

9

KSM naszej parafii zaprasza dzieci i  młodzież na zabawę Andrzejkową w przyszłą sobotę 26 listopada na godzinę 16:00 do domu Parafialnego.

10

Spotkania: *poniedziałek po mszy św. wieczornej – LSO; *wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru; *piątek o 19.00 KSM.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, który rozprowadzany jest w kiosku, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia <strong>XXXIII Niedziela Zwykła</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 187
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved