XXXIV Niedziela Zwykła

02.10.2022r.

"Idźmy z radością na spotkanie Pana, Ucieszyłem się, gdy mi powiedziano: «Pójdziemy do domu Pana».Już stoją nasze stopy w twoich bramach, Jeruzalem."

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten jest również patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, dziękując im za pracę i zaangażowanie dla naszej parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego ostatecznego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Zachęcamy dzieci z klas młodszych do przygotowania sobie roratnich lampionów i już dziś zapraszamy na poranne roraty. Są jeszcze do nabycia gotowe lampiony w sklepiku parafialnym.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; we wtorek – św. Cecylię; w czwartek – męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za  7 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia, oraz za ofiary złożone do puszek. Bóg zapłać.

Dzisiaj KSM rozprowadza przed kościołem domowe wypieki, ofiara za nie przeznaczona jest na działalność KSMu.

Od przyszłej niedzieli, przez wszystkie niedziele Adwentu, w sklepiku parafialnym lub w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji będą wyrazem wdzięczności za trud pracy i służenia naszej wspólnocie parafialnej przez Panów Organistę i Kościelnego.

W przyszłą niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać Chlebki Miłosierdzia i Wigilijne świece – ofiara 9 zł, dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

KSM naszej parafii zaprasza dzieci i  młodzież na zabawę Andrzejkową w przyszłą sobotę 26 listopada na godzinę 16:00 do domu Parafialnego.

Spotkania: *poniedziałek po mszy św. wieczornej – LSO; *wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru; *piątek o 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, który rozprowadzany jest w kiosku, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.