XXXIII Niedziela Zwykła

13.11.2022r.

On będzie sądził świat sprawiedliwie i ludy według słuszności

– Psalm 98

Dzisiaj jest Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza, które przez swoją pracę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii zasługują na uznanie i wdzięczność. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Elżbietę Węgierską, w piątek bł. Karolinę Kózkównę.

W przyszłą niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy na Mszę św. wszystkie dzieci naszej parafii. Na tej Mszy będzie również miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.

Również w przyszłą niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać piernikowe Mikołaje – ofiara 7 zł, dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

KSM w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzał domowe wypieki. Ofiara za nie (25 zł) będzie przeznaczona na działalność KSM-u.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne z ubiegłego tygodnia, za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne i te złożone do puszek. Bóg zapłać.

Prosimy o pomoc w trosce o nasz kościół rodziny z rejonów Stawiska i Drzykowa.

Ogłoszenie społeczne:

* Wójt gminy informuje, że mieszkańcy gminy Chełmiec mogą składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach na rok 2022. Więcej informacji na stronie internetowej gminy Chełmiec.

* Informujemy, że w Nowym Sączu została otwarta nowa księgarnia wydawnictwa diecezjalnego Biblos. Można tam zakupić wartościowe duchowe książki, wyjątkowe upominki na święta, pamiątki z okazji chrztu, ślubu czy innych okoliczności, a także dewocjonalia. Lokal mieści się przy ulicy Kościuszki 22 w Nowym Sączu.

*poniedziałek na Mszy św. wieczornej rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.,

*poniedziałek po Mszy św. wieczornej – LSO,

*wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru,

*środa o 16.00 – DSM,

*piątek o 19.00 – KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku są również do nabycia lampiony roratnie z elementami nawiązującymi do parafii Marcinkowice. Cena lampionu 25 zł.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia XXXII Niedziela Zwykła