XXXII Niedziela Zwykła

06.11.2022r.

Strzeż mnie jak źrenicy oka; w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj, przed występnymi co gwałt mi zadają, przed śmiertelnymi wrogami, co otaczają mnie zewsząd.

– Psalm 17 (16)

1

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Jest to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, z tej racji przy kościele będzie zorganizowana zbiórka do puszek. Przyszła niedziela to również Światowy Dzień Ubogich.

2

W tym tygodniu wspominamy: we środę święto poświęcenia bazyliki laterańskiej, we czwartek św. Leona papieża, w piątek św. Marcina, w sobotę św. Jozafata.

3

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

4

W piątek obchodzimy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za Polskę, szczególnie w tym trudnym czasie. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10.00. O 9.45 Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach przedstawi krótki program artystyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W czasie Mszy św. wystąpi również Chór Parafialny. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

5

Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych z ubiegłego tygodnia.

6

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

7

Spotkania: wtorek i czwartek o godz. 19.15 całościowe próby chóru, piątek o godz. 19.00 KSM.

8

Ogłoszenia społeczne:

    • Sołtys Marcinkowic informuje, że jest możliwość składania wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej – dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Wnioski można składać bezpośrednio w Gazowni Nowy Sącz lub u Sołtysa.
    • Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu informuje o zakończeniu prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej w miejscowości Marcinkowice i w związku z tym przekazuje informację o możliwości i konieczności wpięcia swoich posesji do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej. W przypadku nieprzyłączenia się do sieci kanalizacyjnej Straż Gminna rozpocznie kontrole szczelności zbiorników zlokalizowanych na posesjach oraz przedłożenia rachunków za wywóz nieczystości.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

10

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Nikodem Mółka z Rdziostowa.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXI Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 187
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved