XXXI Niedziela Zwykła

30.10.2022r.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła i niech Cię błogosławią Twoi wyznawcy.

– Ps 145  (144)

1

W dzisiejszą niedzielę wspominamy rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Jest to również Niedziela Synodalna.

2

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a we czwartki po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

3

We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30 i 10.00, nie będzie Mszy św. o godz. 11. 30 i o godz. 16.00. Nabożeństwo żałobne na cmentarzu rozpocznie się o godz. 13.00 przy grobach Legionistów. Po procesji żałobnej Msza św. w kaplicy cmentarnej. W uroczystość Wszystkich Świętych u bramy naszego cmentarza będzie przeprowadzana tradycyjna zbiórka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również na cmentarzu w Rdziostowie będzie sprawowane nabożeństwo żałobne, które rozpocznie się o godz. 13.00.

4

We środę Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30 i 17.00. O godz. 10.00 Msza św. w Kaplicy Dworskiej. Różaniec żałobny połączony z wypominkami będzie odprawiany do końca miesiąca listopada; w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele przed Mszą św. o godz.16.00.

5

Przypominamy, że w listopadzie w dniach od 1 do 8 można zyskać odpust zupełny, ofiarować go za zmarłych, i w ten sposób możemy pomóc duszom czyśćcowym. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki:

*spowiedź sakramentalna,

*Komunia św.,

*modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

*nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych

*wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami).

6

W tygodniu przypada *I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy oraz *I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od 16.00 oraz codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych od 13.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

7

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne z ubiegłego tygodnia.

8

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu październiku. W miesiącu listopadzie o tę przysługę prosimy rodziny z rejonów Stawiska i Drzykowa.

9

Spotkania: *poniedziałek – po Mszy św. – LSO; *czwartek o godz. 19.15 całościowa próba chóru, *piątek o godz. 19.00 KSM.

10

W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Duszpasterskiej. Do nowej Rady wybrano 22 członków. Oprócz wybranych przez parafian członków, w skład nowej Rady Duszpasterskiej wchodzą osoby, które pełnią funkcje w parafii i zostały mianowane przez proboszcza. Pierwsze zebranie nowej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę 06.11. po Mszy św. wieczorowej. Gratulujemy wszystkim wybranym i mianowanym członkom nowej Rady Duszpasterskiej i życzymy owocnej współpracy na rzecz naszej parafii. Wszystkim zaś Parafianom i Parafiankom dziękujemy za udział w wyborach i oddanie głosu. Cała lista nowej Rady Duszpasterskiej w porządku alfabetycznym jest wydrukowana i dołączona do ogłoszeń.

11

Bp Ordynariusz Andrzej Jeż ustanowił naszą parafię z dniem 24.10.2022 parafią patronacką na lata 2023 – 2025 dla parafii w Czarnym Potoku, która buduje nową świątynię. W związku z naszym patronatem zachęcam wszystkich do modlitwy w intencji wspólnoty parafialnej w Czarnym Potoku, jak również wsparcia materialnego budowy nowego kościoła.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>XXX Niedziela Zwykła</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 187
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved