XXX Niedziela Zwykła

23.10.2022r.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.

Ps 34(33)

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w którym szczególnie otaczamy modlitwą misje i misjonarzy. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

W czwartek różaniec poprowadzą kandydaci do bierzmowania. Będzie to różaniec w różnych językach w intencji misji świętych.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. Wniedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. do 20.00.

W tygodniu wspominamy w piątek święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów jest to również dzień imienin ks. Proboszcza. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw rano i wieczorem. Uroczystości na cmentarzach w Rdziostowie i Marcinkowicach będą sprawowane o godz. 13.00. Szczegółowy program będzie podany w przyszłą niedzielę.

Pod chórem znajdują się przygotowane formularze z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy o wyraźne wpisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli. Wypominki są również wielką pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących, ponieważ cała wspólnota Kościoła parafialnego modli się o zbawienie tych wypominanych zmarłych.

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia.

Spotkania: *poniedziałek po Mszy św. wieczornej LSO (prosimy wszystkich o przyjście w związku z wyznaczaniem asysty na 1 listopada), *wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru, *piątek o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Do wieczności odeszli: śp. +Wacław Socha i + Jerzy Sender. Wieczny odpoczynek….

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia XXIX Niedziela Zwykła