XXIX Niedziela Zwykła

16.10.2022r.

"Naszą pomocą jest Zbawiciel świata. Wznoszę swe oczy ku górom: skąd nadejść ma dla mnie pomoc? Pomoc moja od Pana, który stworzył niebo i ziemię."

Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie  Tydzień Misyjny. Starajmy się, aby w naszych modlitwach nie zabrakło pamięci o misjach i misjonarzach. Szczególnie pamiętajmy o naszym rodaku O. Gabrielu Szewczyku. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Misje św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 100. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

We wtorek 18.10. pragniemy się przyłączyć do ogólnoświatowej akcji pod Patronatem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wziąć udział w kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” w intencji pokoju na świecie. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wszystkie dzieci naszej parafii.

W środę Nowenna do MBNP.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. do 20.00.

W tygodniu wspominamy w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia, jest to również dzień imienin ks. Łukasza. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. We środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartek – św. Jana Kantego, w sobotę – św. Jana Pawła II.

Dziękujemy za 15 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego
z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.

Od dzisiaj w gablocie wywieszona jest lista zgłoszonych kandydatów to Rady Duszpasterskiej. Z tej listy zostanie wybranych 10 członków do Nowej Rady Duszpasterskiej. Wybory odbędą się w przyszłą niedzielę. Szczegóły dotyczące samych wyborów będą podane w przyszłą niedzielę.

• wtorek i czwartek o godz. 19.15 próba chóru,
  • środa o 16.00 DSM,
  • piątek o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne:

• od poniedziałku na terenie naszej parafii będzie pracował kominiarz, który dokonuje przeglądów i czyszczeń kominiarskich;
  • Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków na realizację projektów w zakresie: granty na ofertę kulturalną, granty na czas wolny dla dzieci, młodzieży i seniorów. Szczegóły na stronie Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej parafii odeszli do wieczności śp. +Jan Wideł z Klęczan i śp. +Krzysztof Jawor. Wieczny odpoczynek….

Wszystkim Drogim Parafianom w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli

Poprzednia XXVIII Niedziela Zwykła