XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022r.

"Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie. Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda. Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica i święte ramię Jego."

– Psalm Ps 98 (97)

1

Dzisiejsza niedziela to Niedziela św. Franciszka obchodzona pod hasłem “Mniej znaczy
więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem
Katolików na rzecz Środowiska, łączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat
Przyszła zaś niedziela jest Dniem Papieskim w Polsce. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30.

3

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 100. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, całe rodziny. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. do godz. 20.00.

5

W tygodniu wspominamy w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Teresę od Jezusa. Ponadto w piątek przypada DEN w naszej modlitwie pamiętajmy o naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach szkół.

6

Przypominamy, że jeszcze do 15.10. tj. do soboty można składać kartki z nazwiskiem kandydata do Rady Duszpasterskiej. Pod chórem, na stoliku jest koszyk do którego możemy wrzucić nazwisko kandydata.

7

Dziękujemy za 3 ofiary przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać. Przypominamy również, że troskę o nasz kościół w tym miesiącu ponoszą mieszkańcy z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy.

8

12 października o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a następnie będzie odprawiona  Msza św. w intencji użytkowników dróg oraz ofiar wypadków drogowych. Gościem specjalnym będzie ks. Damian Migacz Diecezjalny duszpasterz kierowców. Po Mszy św. będą rozdawane elementy odblaskowe. Nabożeństwo poprowadzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie.

9

W przyszłą sobotę Zarząd Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza na „wieczorek seniora”. Spotkanie to rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza św. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

10

Spotkania:

  • dzisiaj po Mszy św. o 16.00 – spotkanie Rady Duszpasterskiej
  • poniedziałek – LSO
  • poniedziałek – o godz. 18.00 – Akcja Katolicka – na spotkaniu będą omawiane Psalmy 35 i 36
  • wtorek i czwartek o godz. 19.15 – całościowe próby chóru. Prosimy chórzystów o niezawodne przybycie. Zwracamy się również z prośbą do wszystkich, którzy potrafią śpiewać, mają słuch muzyczny aby przyszli na próbę chóru. Przynależność do chóru powinna być wielkim zaszczytem, podobnie jak przynależność do innych grup parafialnych. Wszystkich chętnych zapraszamy.
  • piątek o godz. 19.00 KSM.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Sadowników, Rolników i Pszczelarzy”.

12

Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Wiesława Hajdusianek, której pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXVII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 228
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved