XXVII Niedziela Zwykła

02.10.2022r.

"Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia. Stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem, z weselem śpiewajmy Mu pieśni."

– Psalm Ps 95 (94)

1

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

2

Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy
więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem
Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat

3

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. do 20.00.

5

W tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Franciszka z Asyżu,
  • we środę św. s. Faustynę Kowalską,
  • w piątek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

6

W tym tygodniu przypada I czwartek – dzień modlitw za kapłanów i powołania do służby Bożej i I piątek miesiąca – dzień wynagradzania za grzechy popełnione przeciw NSPJ oraz dzień modlitwy za misje święte. Zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek i piątek od 16.00. Do chorych udamy się w piątek od 13.00. Prosimy zgłosić chorych do zakrystii.

7

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

9

Wyjazd na rekolekcje kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 8.00 z parkingu nad kościołem.

10

Zarząd Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach informuje, że w dniu 15. Października odbędzie się „wieczorek seniora”. W przyszłą niedzielę, to jest 09.10.22r., po Mszach św.  będą rozdawane zaproszenia na to spotkanie.

11

Spotkania:

  • wtorek i czwartek o godz. 19.15 próby chóru – chórzystów prosimy o niezawodne przybycie na próbę,
  • środa o godz. 16.00 – DSM
  • piątek o godz. 19.00 – KSM
  • przyszła niedziela po Mszy św. o 16.00 – zapraszamy członków Rady Parafialnej.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: październikowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” oraz dodatek o św. Siostrze Faustynie w cenie 12 zł i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Rolników, Sadowników, Pszczelarzy” w cenie 30 zł, kalendarz ścienny – 10 zł.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią biskupa Jana Styrny

Drodzy Diecezjalnie!

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w  poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO RÓŻANIEC DLA MAŁŻEŃSTWA I RODZINY 2022

Drodzy Diecezjalnie!

16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4).

Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku.  

Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.

Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim Drogim Parafianom w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXVI Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved